10 ознак того, що ваше дитинство було складним і могло вплинути на ваше доросле існування.
Які ознаки можуть вказувати на те, що ваше дитинство було складним і це наклало на вас відбиток, розповідає РБК-Україна (проєкт Styler) із посиланням на психолога Сета Гілліхана та його статтю для Psychology Today.
Відсутність справ може викликати відчуття проблеми та стресу, через що виникає потреба бути постійно зайнятим. Кожну вільну хвилину ви прагнете заповнити якоюсь діяльністю, але знайти час для відпочинку та зняття напруги виявляється складним завданням.
Якщо ви нічого не робите, то це викликає неприємні незатишні почуття та відсутність безпеки. Начебто постійна діяльність вас захищає від чогось, надає сенсу життя, робить вас важливими та потрібними.
Функціонувати в робочому ритмі для вас простіше, ніж насолоджуватися відпочинком. У святковий період ви відчуваєте дискомфорт, занепокоєння та тривогу. Натомість повернення до роботи приносить вам відчуття радості.
Ви змогли вловити важливу істину ще в молодому віці: покладатися слід лише на власні сили. Тому ви не ставите великої надії на інших. У вашій підсвідомості закріпилася думка, що навіть найближчі можуть вас розчарувати.
Не має значення, хто переживає емоції — гнів, лють чи захоплення — ви самі чи людина поряд. Коли почуття виходять з-під контролю, ви відчуваєте дискомфорт, і здається, що навколишній світ ось-ось втратить свою рівновагу, а все піде шкереберть.
Суть у тому, що в період раннього дитинства сильні емоції асоціювалися з негативними подіями — вони свідчили про можливі конфлікти, сварки, або ж істерики з боку матері та подібні ситуації.
В цілому, це дійсно вражаюче! Але чи справді так прекрасно володіти високим емоційним інтелектом і з малечку вміти розпізнавати почуття оточуючих? Насправді, це може свідчити про непросте дитинство, коли було необхідно швидко оцінювати емоції дорослих, щоб підготуватись до можливих наслідків ситуації. Наприклад, знайти місце, щоб сховатись, або ж швидко втекти.
Ви не любите сварки та конфлікти, і завжди прагнете вирішити будь-які питання ще до того, як ситуація стане критичною. Для вас нестабільність може загрожувати вашому спокою і зруйнувати все, що має для вас значення.
Вам не властиво легко довіряти іншим, і ви не покладаєтеся на допомогу чи підтримку оточуючих, тому зазвичай обираєте діяти на власний розсуд. Навіть коли тягар обставин стає надто тяжким, ви продовжуєте тримати контроль у своїх руках, адже саме це надає вам відчуття впевненості.
Важливі дорослі у вашому дитинстві поводилися непередбачено: могли зникнути будь-якої миті або зробити щось таке, чого ви від них не очікували. Таке часто буває в сім'ях, де хтось із батьків страждає від алкогольної залежності.
У зрілому віці особи, які пережили таку травму, часто стурбовані можливістю втрати партнера або того, що друзі знайдуть когось більш привабливого, зрадять і залишать. Щоб уникнути болю від потенційної зради, така людина може сама ініціювати розрив, уникаючи тісних зв’язків.
Особа, яка в юності відчувала себе "не на своєму місці", постійно була об'єктом невдоволення з боку оточення і зазнавала відчуження, у зрілому віці буде прагнути завести дружні стосунки з кожним, кого зустріне.
Він усім догоджатиме, навіть якщо це відбувається на шкоду власним інтересам та потребам. Але у голові пунктик: треба подобатися іншим людям чи буде погано.
Дитячі стреси та травми вплинули на розвиток вашої чутливої нервової системи. Різноманітні фактори можуть викликати вивільнення кортизолу та інших стресових гормонів у вашому організмі. Внаслідок цього ви постійно відчуваєте напругу й часто страждаєте від почуття страху.