Напад на аеропорт Міллерово: експерт Forbes розкрив тактику Збройних Сил України.
Атаки України на російські авіабази збільшують вартість війни для Росії, роблячи російські літаки менш корисними, зазначає аналітик.
В понеділок українські безпілотники провели значну атаку на авіабазу Міллерово, розташовану в Ростовській області Російської Федерації. Метою операції могли стати штурмовики Су-25 ВПС РФ, які залишилися на цій базі і продовжують виконувати вильоти для проведення атак на фронтові позиції в Україні.
Одночасно, як зазначає аналітик Forbes Девід Акс, основною метою атак Збройних Сил України не завжди є знищення певних споруд чи військової техніки. За інформацією Tatarigami, засновника українського аналітичного центру Frontelligence Insight, "головна задача полягає в тому, щоб безперервно підвищувати вартість ведення війни для Росії", шляхом створення атмосфери страху, підвищення ризиків та зриву їхніх операцій.
Як наголошує Акс, ця тактика виявляється ефективною. З ростом використання Україною боєприпасів з великою дальністю, включаючи західні ракети (ATACMS, SCALP-EG та Storm Shadow), а також власні ракети та безпілотники, російські війська змушені відводити свої позиції все далі від лінії фронту.
"Минулого року комерційні супутники засікли десятки винищувачів Су-25 і Су-30 у Міллеровому. Цієї осені ті самі супутники зафіксували лише кілька Су-25, що залишилися на базі", - зазначає Акс.
Аналітик зазначає, що ця евакуація могла врятувати важливі російські літаки від знищення внаслідок недавніх атак безпілотників. Проте це не свідчить про те, що українські удари по аеродрому в Ростовській області є безглуздим кроком.
"Нальоти ставлять російських військових перед вибором, пов'язаним із часом і відстанню. Виконання місій з баз, розташованих за 400 миль від фронту замість 100, значно знижує частоту вильотів російських бойових літаків протягом тижня, а також скорочує час їхнього перебування в зоні бойових дій. Хоча російські ВПС намагаються зберегти свої літаки, це все ж робить їх менш ефективними", - зазначає Акс.
Це "позитивна арифметика" для України, і ситуація буде лише поліпшуватися, адже українські боєприпаси все більше проникають у глибину Росії, зазначає він.
За інформацією УНІАН, російські військові здійснюють спорудження укриттів на авіабазі "Бельбек" для захисту своїх літаків у тимчасово анексованому Криму. Восени різні супутникові знімки підтверджували, що подібні конструкції також зводяться на інших аеродромах, контрольованих Росією, таких як Курськ, Ахтубинськ, Приморсько-Ахтарськ, Єйськ, Морозівськ, Міллерово та Кримськ.
Схоже, що процес спорудження принаймні 70 "укриттів" стартував практично в один і той же час.