Автор законодавства щодо нелегальної торгівлі деревиною стверджує, що його положення спрямовані на боротьбу з "чорними лісорубами", а не на переслідування звичайних громадян.
Закон про посилення відповідальності за правопорушення у сфері лісокористування та протидію незаконному обігу деревини стосується не населення, а "чорних лісорубів".
Заступник голови Комітету Верховної Ради України з питань правоохоронної діяльності, Максим Павлюк, який є одним із авторами даного документа, зробив таку заяву. Інформацію передає Укрінформ, посилаючись на публікацію в Телеграмі речниці фракції "Слуга народу" Юлії Палійчук.
Як зазначив Павлюк, ухвалений Верховною Радою законопроєкт №9665, який має на меті удосконалення відповідальності за порушення у сфері лісокористування та боротьбу з незаконним обігом деревини, не спрямований проти громадян, які використовують дрова для обігріву своїх домівок. Натомість, він націлений на боротьбу з "чорними лісорубами" та нелегальними пилорамою, які наживаються на крадіжці лісу.
Деякі засоби масової інформації опублікували інформацію про те, що нібито положення ухваленого законопроєкту забороняють громадянам зберігати дрова для особистого використання без наявності відповідних документів. Ці заяви є абсолютно хибними і не тільки спотворюють сенс ухвалених норм, але й є відвертою дезінформацією, - підкреслив депутат.
На його думку, ухвалений законопроєкт має на меті зупинити нелегальні вирубки лісів і не має жодного відношення до деревини, що використовується для побутових потреб, зокрема - 30 кубометрів сосни або 15 кубометрів дуба.
"Інакше кажучи, особа не відповідає за наявність 30 кубічних метрів соснових дров або 15 кубічних метрів дубових. Цей обсяг є необхідним для домогосподарства на період опалення, з невеличким запасом", - підкреслив Павлюк.
Він зазначив, що для того, щоб настала кримінальна відповідальність, потрібно зберігати лісоматеріали на суму, що перевищує 30 тисяч гривень. За інформацією компанії "ДроваЄ", це дорівнює 30 кубометрам сосни або 15 кубометрам дуба.
"Тому для звичайних домогосподарств, які не займаються переробкою чи продажем деревини у промислових масштабах, цей законопроєкт значення не матиме, - зазначив народний депутат. - Але навіть якщо хтось, розуміючи складність ситуації, невизначеність в енергетиці, заготував на цю зиму більше, ніж 15 кубів дубових дров чи 30 куб. м соснових, для них немає причин перейматися. Закон не має зворотної сили в часі, відтак державні органи, зокрема й поліція, не має права вимагати документи на наявну деревину, яка придбана до набрання законом чинності".
"Розпочався опалювальний сезон. Тому, з технічної точки зору, ці законодавчі норми набудуть чинності не раніше старту підготовки до наступного сезону. Мета цього законопроєкту полягає не в тому, щоб шукати дрова у приватних дворах, а в запобіганні нелегальному обігу деревини та охороні навколишнього середовища, а також у приведенні українських норм законодавства у відповідність до європейських стандартів," - зазначив Павлюк.
Згідно з інформацією, наданою Укрінформом, 10 жовтня Верховна Рада прийняла законодавчий акт, що підвищує санкції за порушення в області лісового господарства та боротьби з нелегальним обігом деревини.