Журнал Bild опублікував "конфіденційний перелік" військової техніки, яку Україна запитує у Німеччини.

Німецький медіаресурс Bild розкрив конфіденційний список військової техніки, яку Україна сподівається отримати від Німеччини в рамках військової підтримки.
Згідно з інформацією, яку наводить "Європейська правда", ця тема обговорюється в статті, опублікованій 6 липня.
З моменту, коли уряд під керівництвом Фрідріха Мерца взяв на себе керівництво, Німеччина перестала публікувати відомості щодо нових військових постачань до України. Водночас, офіційний Київ також не ділиться інформацією про допомогу, отриману від Німеччини.
Видання виявило перелік, який, як стверджується, українська сторона передала німецькій, з чітким проханням про озброєння на мільярд євро. Цей список розподілений на три основні категорії: системи протиповітряної оборони, броньовані транспортні засоби та засоби радіоелектронної боротьби.
Відповідно до наданої інформації, Україна виявила інтерес до придбання чотирьох нових вогневих установок IRIS-T. Крім того, Київ звернувся до Берліна з проханням про постачання 1500 керованих ракет для середньо-дальнього ракетного комплексу IRIS-T SLM та 500 керованих ракет для комплексу IRIS-T SLS, призначеного для короткої дальності.
Також є запит на 200 тисяч 40-мм зенітних боєприпасів для боротьби з російськими безпілотниками.
Україна також звертається з проханням про надання 1000 мінозахищених автомобілів та 200 гусеничних транспортних засобів в різних варіантах. Крім того, країна потребує 30 броньованих машин для розмінування, а також від 20 до 30 інженерних танків моделі WiSENT.
Згідно з інформацією, представленою в публікації, Київ звернувся до Берліна з проханням надати 200 автомобілів позашляхового типу для перевезення спецпідрозділів.
Окрім цього, Україна звертається до Німеччини з проханням про допомогу в галузі радіоелектронної боротьби. Країні потрібно 1000 GPS-глушників, щоб ефективно протистояти ворожим безпілотникам, а також 200 мобільних наземних радарів для моніторингу та наведення цілей.
Воєнні джерела та представники індустрії підтвердили для видання наявність відповідного переліку. У свою чергу, Міністерство оборони Німеччини не надало відповіді на запит.
"У зв'язку з питаннями військової безпеки та новими підходами федерального уряду до комунікації щодо підтримки України, ми не можемо надати відповіді на запити про конкретні форми допомоги", - зазначив представник міністерства у своєму коментарі.
Нагадаємо, у червні міністр оборони Німеччини Борис Пісторіус оголосив, що країна готова надати Україні додаткову військову підтримку в розмірі 1,9 мільярда євро.
Німеччина також веде "інтенсивні переговори" зі США щодо забезпечення України системами протиповітряної оборони Patriot