Болгарія і Румунія стали повноправними учасниками Шенгенської зони.
Перевірки на внутрішніх сухопутних кордонах Болгарії та Румунії з іншими країнами-учасниками Шенгенської угоди скасовано.
Болгарія та Румунія офіційно приєдналися до Шенгенської зони. Починаючи з середи, 1 січня, перевірки на сухопутних кордонах цих держав з іншими країнами-учасницями Шенгенської угоди більше не проводитимуться.
Майже три тижні тому міністри внутрішніх справ держав Європейського Союзу прийняли відповідне рішення, після того як Австрія скасувала своє вето.
Отже, для мандрівників та водіїв вантажівок, які в'їжджають до цих двох країн через Угорщину або Грецію, скасовано необхідність проходження обов'язкових перевірок. У шести офіційних пунктах перетину болгарсько-грецького кордону не буде вимоги пред'являти документи, як зазначає агентство dpa. Щодо 30-кілометрової ділянки кордону з румунської сторони, там проводитимуться лише випадкові, заздалегідь не оголошені перевірки.
У березні обидві держави скасували контроль у аеропортах і морських портах для в'їзду з інших країн, що є учасниками угоди.
Разом із Румунією та Болгарією до Шенгенської зони тепер входять 29 держав. Йдеться про 25 із 27 країн-членів ЄС, а також Швейцарію, Норвегію, Ісландію та Ліхтенштейн.
Бухарест і Софія стали членами Європейського Союзу в 2007 році.
Внаслідок недостатнього повноправного членства в Шенгенській зоні Болгарія щорічно втрачає приблизно 834 мільйони євро, згідно з оцінками Європейського економічного соціального комітету (EESC), який надає рекомендації Єврокомісії. Румунія, в свою чергу, має втрати на рівні 2,32 мільярда євро щороку. Через затримки на кордонах компанії, що займаються транспортом в Румунії, також втрачають близько 90 мільйонів євро щорічно.
Глава Міністерства внутрішніх справ Австрії Ґерхард Карнер, який скасував своє вето, пояснив цю зміну своєї позиції "значним зменшенням кількості нелегальних перетинів кордону".
Протягом останніх кількох місяців ряд держав Шенгенської зони, таких як Німеччина та Нідерланди, почали здійснювати контроль на своїх кордонах у відповідь на збільшення нелегальної міграції.