Велика Британія оголосила про свій фінансовий внесок до програми кредитування G7 для України, використовуючи заморожені активи Росії.


Велика Британія виділить близько 3 мільярдів доларів у рамках спільного кредитування країн Групи семи, що складає 50 мільярдів доларів для України, і погашення цих коштів буде здійснено за рахунок доходів від активів Росії.

Згідно з інформацією, опублікованою виданням "Європейська правда", пресслужба уряду Великої Британії зробила відповідне оголошення.

Внесок Великої Британії складатиме 2.26 мільярда фунтів стерлінгів, що еквівалентно приблизно 2.94 мільярдам доларів США, а сам кредит буде забезпечений доходами від активів Росії, які заморожені.

Офіційне повідомлення було озвучено міністеркою фінансів Рейчел Рівз у присутності міністра оборони Джона Гілі під час їхнього візиту до українських військових, що проходять навчання у Великій Британії.

Британська позика надається як бюджетна підтримка для оборонних витрат України, що дозволить їй інвестувати у необхідну зброю. Кошти у рамках кредиту "Сімки" - додаткова сума до давнішої обіцянки Британії надати Україні за рік військову допомогу на 3 млрд фунтів, яку підтвердив і новий прем'єр-міністр Кір Стармер після переходу влади до лейбористів.

У комюніке було зазначено, що загалом Великобританія надала Україні приблизно 400 різноманітних видів озброєння. Серед нових поставок, країна оголосила про надання 650 легких багатоцільових ракет (LMM) з метою зміцнення системи протиповітряної оборони.

"Ці фінансові ресурси виділяються в інтересах національної безпеки Великої Британії, оскільки боротьба за нашу оборону, захист демократичних цінностей та спільних принципів відбувається на фронтах в Україні. Стабільна і захищена Україна буде запорукою безпеки для Британії", - підкреслила міністр Рівз.

У найближчі тижні Великобританія планує представити внутрішній законопроєкт, що дозволить оперативно виділяти ці фінансові ресурси.

За свіжими повідомленнями ЗМІ, Сполучені Штати мають намір надати Україні до 20 мільярдів доларів у рамках кредиту G7, який буде розрахований за рахунок доходів від заморожених російських активів. Раніше існували очікування, що внесок Вашингтона буде менший, ніж планувалося спочатку, оскільки Європейський Союз не вдалося встановити гарантійний механізм, який би забезпечив замороження російських активів щонайменше на три роки.

На минулому тижні Європейський Союз підтвердив свій намір надати до 35 мільярдів євро в рамках кредиту G7, проте не зміг подолати опір Угорщини стосовно механізму, що запобігає раптовому розмороженню активів Російської Федерації.

Related posts