"Це хаос": Україна впроваджує нові підходи до створення фортифікацій, однак стикається з певними труднощами, - повідомляє Politico.


Солдатів на передовій та аналітиків обурює безвідповідальність військового керівництва.

Україна адаптує свій підхід до створення інженерних та фортифікаційних укріплень відповідно до змін у тактиці російських агресорів. Однак основною проблемою залишається організаційний хаос і систематична безвідповідальність тих, хто має нести за це відповідальність. Цю інформацію наводить видання Politico, посилаючись на думки військових експертів та самих бійців, які перебувають на передовій.

Вже кілька місяців тому Росія майже повністю відмовилася від класичної тактики наступу бронетанковими кулаками і перейшла до тактики просочування малими піхотними групами за активної підтримки дронів. За таких умов класичні оборонні позиції з опорними пунктами ротного і батальйонного рівня (на 100-500 солдатів) теж втратили актуальність. Крім того, Силам оборони бракує піхоти, аби утримувати такі величезні опорні пункти.

Відтак Україна перейшла до спорудження малих опорних пунктів (на 20-50 бійців чи навіть менше), які краще замасковані, а тому не будуть заздалегідь розбиті російською артилерією та КАБами.

Вищі військові чини України стверджують, що процес зведення укріплень проходить успішно і більшість з запланованого вже реалізовано. Проте, експерти та військовослужбовці мають іншу точку зору, повідомляє видання Politico.

"Ситуація в Сумській та Харківській областях є хаотичною. Багато людей не мають уявлення про те, хто несе відповідальність та хто повинен здійснювати контроль за процесом. Ми завжди чекаємо до самого останнього моменту", -- зазначає Роман Погорілий, співзасновник DeepState, коментуючи стан укріплень.

Він зокрема розкритикував безсистемний підхід військового керівництва до укріплення оборони на цих напрямках.

"Наприклад, у селі Юнаківка на Сумщині ми побачили гори "зубів дракона", просто залишених там. У деяких місцях є окопи, але потім нічого немає в лісовій місцевості, де вони повинні бути, а потім знову окопи. Я б ляснув по руках тих, хто відповідає за такий підхід", - сказав Погорілий.

Сьогоднішня стратегія російських військ зосереджена на пошуку слабких місць у зміцнених оборонних рубежах і проникненні через них. Це методи агресора добре відомі українцям, як зазначено в статті.

"Якщо [росіяни] зафіксують, що ваш підрозділ зміцнив свої позиції, вони швидко почнуть атакувати сусідні бригади. Росіяни здійснюють наступи в різних напрямках, постійно шукаючи вразливі та проблемні ділянки, які їм добре відомі. Як тільки вони виявляють ці слабкі місця, вони одразу ж зосереджують свої сили і ресурси для прориву. На жаль, саме в цей момент наша оборона починає зазнавати серйозних руйнувань", - поділився український солдат, який побажав залишитися анонімним.

Особливо українських бійців обурює той факт, що командування знехтувало можливістю надійно укріпити прикордоння Сумщини, коли ЗСУ контролювали великі території Курської області і військові інженери могли більш-менш спокійно облаштувати лінію оборони біля кордону.

"У нас був час, щоб підготувати прикордонну зону до можливого нападу з боку Росії. Проте, ймовірно, він не був використаний на повну потужність", - зазначив український військовий Артем Карякін.

За його словами, місцева цивільна влада та військові інженери почали копати бліндажі в прикордонній зоні та встановлювати перші "зуби дракона" лише після відступу українських військ з Курщини.

Конфлікт в Україні: свіжі новини та оновлення.

Як повідомляв УНІАН, російське військове керівництво має намір завершити блокаду Покровська протягом найближчих місяців. Для досягнення цієї мети російські війська намагаються обійти добре укріплену оборонну лінію Збройних Сил України з західного напрямку, рухаючись через Дніпропетровську область.

Ми також зазначали, що Збройні сили України поступово вдосконалюють співпрацю між різними підрозділами та родами військ. Це залишалося одним із ключових викликів для української армії.

Вас також можуть зацікавити новини:

Related posts