Чи є можливість пропустити похорон і як впоратися з втратою рідної людини: священнослужитель розкрив важливі аспекти.
Священнослужитель ПЦУ підкреслив, що у Бога немає мертвих.
Багато людей не усвідомлюють, чи є можливість пропустити похорон близької особи, і чи слід вважати це гріхом. Також варто знати, як справитися з горем втрати дорогої людини.
Священник Православної церкви України, активіст, ректор Відкритого Православного Університету Святої Софії-Премудрості Георгій Коваленко пояснив кореспондентові УНІАН важливі нюанси щодо траурного заходу.
За словами експерта, відвідування похорону залежить від обставин, і "це точно не вимірюється категоріями - гріх не гріх".
Священник наголосив, що похорон - прощання з людиною, її тілом, остання можливість бути поруч, і це такий момент вшанування померлого. Коваленко зазначив, що колись на жалобному заході можна було побачити чиєсь обличчя востаннє, а зараз є достатня кількість фотографій, відео, аудіо, які залишаються нам на пам'ять. Співрозмовник додав, що відвідування похорону - це прояв любові до померлого, а також можливість підтримати рідних і близьких.
"...декому важливо бути присутнім на похоронах, інші ж можуть цього не робити. Церква не накладає обов'язку на відвідування похорону," - зазначив співрозмовник. Експерт також підкреслив, що кожен має право самостійно вибирати спосіб вшанування пам'яті покійного - чи то на публіці, чи в тиші домашніх стін.
"...не кожен відчуває себе комфортно на цвинтарі чи під час похорону, тому присутність не є обов'язковою," - зазначив священнослужитель.
За словами Коваленка, у випадку, якщо людина не має можливості особисто взяти участь у вшануванні пам'яті покійного, вона може помолитися в момент похорону. Для цього можна відвідати церкву.
"Священник зазначив, що під час поховання молитва є найважливішим елементом. Якщо ви не маєте можливості бути присутнім особисто, ви можете молитися в той же час або в будь-який інший."
"Церква, по-перше, каже, що у Бога немає мертвих - у Бога всі живі. Якраз смерть і похорон, прощання, поминки - це такий момент у житті людини, спільноти, коли перевіряється наша віра у вічне життя, віра у воскресіння. І, якщо ми віримо, то для нас це все-таки певний момент не прощання назавжди, ми маємо надію на зустріч у Царстві Небесному", - сказав експерт.
Священнослужитель не лише роз'яснив, чи варто відвідувати прощання з покійним, але й підкреслив важливість поминання померлих. Коваленко зазначив, що ми продовжуємо молитви, організовуємо поминальні трапези та згадуємо про людину, щоб зберегти пам'ять один про одного і впізнати в наступних зустрічах.
"Тому для церковної людини все-таки - це хоч подія і трагічна, хоч вона і болюча, і так само, як і для будь-якої людини, смерть - це жахлива річ, особливо, коли гинуть діти, батьки ховають своїх дітей чи молодих людей, особливо зараз - у час війни. Те саме наше гасло "Герої не вмирають" - воно схоже на християнське "Христос Воскрес!". Тобто сенс один і той самий", - пояснив експерт.
Священник зазначив, що добрі вчинки, виконані на згадку про покійного, можуть допомогти впоратися з горем від трагічної втрати.
Раніше інформаційне агентство УНІАН повідомляло про те, що існують певні заборони на дії в домі після втрати близької людини. Зокрема, поширений забобон стверджує, що після смерті важливо закривати всі дзеркала в оселі.