Чи можливо перехопити російську ракету "Орешнік": коментар експерта
Є американські та ізраїльські системи, які здатні це зробити.
Авіаційний фахівець і аналітик Костянтин Криволап поділився своїми думками в ефірі "Еспресо" про те, чи є в нашому арсеналі системи протиповітряної оборони, здатні знищити російську балістичну ракету "Орешнік".
"Навіть найпотужніша американська стаціонарна ракетна оборона GMD має ракети, які тільки з вірогідністю 55-60% можуть вражати міжконтинентальні балістичні ракети. Вони їх вражають на траєкторії найвищого злету, вони вражають їх там, в далекому космосі, тобто 100-200 кілометрів. Ну, може, не такий далекий, але 100-200 кілометрів вони там вражають", - зазначив Криволап.
За його словами, окрім потужної американської системи THAAD, існує й ізраїльська розробка, яка дещо схожа на це озброєння. Експерт сказав, що є декілька систем, які могли б допомогти Україні у протидії "Орешніку".
"Є система "Іджис", теж американська, корабельного базування, вона теж вражає, але трохи ближче до себе. Та система, яку ми хочемо отримати, щоб щось мати, це з цих систем, можливо, найдешевша, але вона може вражати перед тим, як цей боєзаряд буде розділятися і входити в щільні шари атмосфери. Є ще ізраїльська "Стрілець-3", вона десь схожа на THAAD, там є трохи відмінності", - підсумував Криволап.
21 листопада Російська Федерація вперше здійснила запуск міжконтинентальної балістичної ракети по річці Дніпро. Згідно з оцінками Головного управління розвідки, агресори можуть мати в своєму арсеналі до десяти ракет типу "Орешник".
Редактор військово-аналітичного порталу Defence Express Олег Катков зазначив, що, хоча ракетні системи Patriot не розроблені спеціально для перехоплення таких ракет, Україні все ж варто спробувати їх використати.
Авіаційний фахівець Валерій Романенко висловив упевненість, що Росії, ймовірно, не вдасться налагодити масове виробництво своїх нових балістичних ракет "Орешник".