Чому у овець зіниці мають прямокутну форму: ці тварини здатні спостерігати за оточенням практично на 360 градусів.


Якщо подивитися вівці прямо в очі, можна помітити, що замість пружної круглої зіниці, як у людей, вони мають прямокутну чорну пляму посередині очей. Чому так?

Завдяки особливій формі своїх зіниць, вівці здатні спостерігати за навколишнім середовищем майже на 360 градусів. Це є важливою перевагою, коли поблизу з'являється хижак, і їм потрібно швидко реагувати та втікати, повідомляє IflScience.

"Цілком зрозуміло, що ці істоти зазвичай мають очі розташовані по боках голови, на відміну від людей, у яких вони спереду. Це дає їм можливість спостерігати за навколишнім простором майже в 360 градусів", - зазначає провідний дослідник Марті Бенкс з лабораторії візуального сприйняття простору Каліфорнійського університету в Берклі.

Згідно з висловлюваннями дослідника, витягнута зіниця сприяє покращенню панорамного зору, адже вона пропускає більше світла. Це дозволяє лівому оку спостерігати за об'єктами, що знаходяться зліва від тварини, оскільки довша зіниця забезпечує більший потік світла в цьому напрямку, що сприяє кращій видимості.

"Цікаво, що той факт, що зіниця вузька по вертикалі, має ефект загострення горизонтальних контурів, які тварина може бачити. А це може знадобитися для того, щоб поставити лапи на землю, коли вони намагаються втекти від хижака", - пояснює Бенкс.

У світі тварин можна знайти безліч різних форм зіниць. Наприклад, у кішок вони мають вертикальні щілини, що робить їх ідеальними для хижаків, які полюють з засідки. Натомість високі хижаки, такі як люди, зазвичай мають круглі зіниці. А якщо вам здається, що зіниці овець виглядають незвично, зверніть увагу на те, як виглядають зіниці каракатиць.

Проте, напевно, найцікавішим з усіх є мангуст. Хоча для більшості тварин існує чітке правило: хижаки мають вертикальні зіниці, а жертви — горизонтальні, ця ж кровожерлива істота з ниткоподібним тілом має зіниці, які більше нагадують овечі.

"Цей вид істоти абсолютно не відповідає нашим уявленням", - зазначає дослідник.

Related posts