Китайські та американські дані спричинили падіння цін на нафту: ринок "чорного золота" зазнав удару


Brent і WTI виявляють тенденцію до зниження вже другий місяць поспіль.

У понеділок ціни на нафту продовжили зниження через очікування щодо збільшення видобутку країнами ОПЕК+, починаючи з жовтня, і через те, що ознаки слабкого попиту в Китаї та США, які є найбільшими споживачами нафти, викликали стурбованість відносно майбутнього зростання споживання. Про це повідомляє Reuters.

Ціни на нафту марки Brent знизилися на 61 цент, що становить 0,8%, досягнувши рівня 76,32 долара. Тим часом американська нафта WTI зазнала падіння на 52 цента, або 0,7%, до 73,03 долара за барель.

Варто відзначити, що на минулому тижні ціни на нафту Brent знизилися на 0,3%, тоді як WTI втратила 1,7%. Експерти пояснюють таку тенденцію планами ОПЕК+ збільшити видобуток нафти з наступного місяця.

"Є побоювання, що ОПЕК піде вперед і збільшить видобуток з жовтня", - говорить ринковий аналітик IG Тоні Сикамор.

Крім того, проявляється занепокоєння щодо попиту в США та Китаї. "‎Менш сприятливий, ніж прогнозувалося, індекс менеджерів із закупівель КНР, опублікований на вихідних, підсилює побоювання стосовно того, що китайська економіка не досягне запланованих показників зростання," - зазначає Сикамор.

Водночас свіжі дані зі США показали, що в червні споживання нафти в країні досягло найнижчого сезонного рівня за останні кілька років.

Нагадаємо, в кінці минулого місяця повідомлялось, що постачання сирої нафти з РФ до Угорщини та Словаччини через територію України в липні залишалось в межах норми, незважаючи на санкції Києва проти компанії "‎Лукойл"‎.

Варто відзначити, що раніше Угорщина висунула ультиматум Києву щодо припинення транзиту нафти, погрожуючи заблокувати програму фінансування військової допомоги.

Related posts