Керівник Бюро "Зелена картка" розповів про оновлені норми міжнародного автомобільного страхування.
Власникам "Зеленої картки" більше не знадобиться її фізична версія.
З початку 2025 року стартують нові вимоги щодо оформлення міжнародного страхового договору "Зелена картка" (ЗК) для водіїв з України.
Основними аспектами є перехід до електронного формату "Зеленої картки", надання страхових компаній можливості самостійно встановлювати розмір страхової премії, а також обмеження на укладення міжнародних страхових договорів з моментом їх підписання.
У новому інтерв'ю LIGA.net директор Бюро "Зелена картка" Олександр Салайчук розповідає про важливі аспекти, які мають знати українські водії, що вже перетнули або планують перетнути європейський кордон, зокрема, про оновлені правила міжнародного страхування.
Водії звикли, що "Зелену картку" можна оформити на кордоні і страховка одразу стає дійсною. З нового року це не можна буде зробити в принципі? Чи все-таки можна, але діяти ЗК почне на наступний день? Роз'ясніть тут процедуру. Взагалі водій зможе перетнути кордон із тільки що оформленим договором ЗК чи без договору взагалі? Які тут ризики, наслідки для водія? Чи є штраф за відсутність ЗК?
Тепер варто буде заздалегідь оформлювати "Зелену картку". Бо уже з 1 січня оформлений безпосередньо перед перетином кордону договір почне діяти лише на наступний день після його укладення. В день оформлення договір не надає страхового покриття для поїздок за кордон.
Для водія, який планує в'їзд на територію країн, що входять до системи "Зелена картка", обов'язковим є наявність дійсного сертифіката. Відсутність цього документа може призвести до того, що водія не пропустять на територію іншої країни.
Загалом за відсутність страхового сертифіката "Зелена картка" у країнах системи передбачені штрафні санкції. Розміри таких штрафів можуть бути досить високими. У європейських країнах варіюються від 150 до 1 000 євро.
Також, у випадку дорожньо-транспортної пригоди без належного страхового покриття, водій не лише нестиме відповідальність за недотримання вимог щодо обов'язкового страхування, але й буде змушений самостійно покривати завдані збитки.
Чи відрізняються покрокові інструкції щодо використання ЗК в різних країнах, чи вони є універсальними?
Типові етапи зазвичай залишаються незмінними, хоча в окремих моментах можуть спостерігатися варіації. Основна послідовність дій виглядає так: