Дії Трампа спонукають великих інвесторів залишати ринок США.
Великі інституційні інвестори поступово відходять від американського ринку через торговельні конфлікти, ініційовані Дональдом Трампом, а також через зростання державного боргу, що викликає побоювання щодо переваги американських активів у світових інвестиційних портфелях.
Цю інформацію опублікувало видання Financial Times.
Непостійна торгова стратегія президента США в останні місяці викликала хвилювання на глобальних ринках, призвела до значного зниження курсу долара та відставання акцій на Уолл-стріт від їх європейських колег у цьому році.
Податковий законопроєкт, запропонований Трампом, який, за оцінками, призведе до збільшення державного боргу США на $2,4 трлн протягом найближчих десяти років, також створив додатковий тиск на ринок американських казначейських облігацій.
"Люди мають переглянути свою залежність від Сполучених Штатів", -- зазначив Сет Бернстайн, CEO компанії AllianceBernstein, що управляє активами на суму $780 мільярдів.
Відсутність ресурсів давно стала серйозною проблемою, яка тільки посилюється. Невиправдано продовжувати запозичення в таких обсягах. До того ж, якщо врахувати нестабільність торговельної політики, варто задуматися: чи не вкладаєте ви занадто багато в один і той же ринок?
У той час як інституційні інвестори переоцінюють свою долю вкладів у США, другий найбільший пенсійний фонд Канади — Caisse de dépôt et placement du Québec — нещодавно повідомив про намір знизити свою присутність на американському ринку, де наразі його частка становить 40% портфеля. Замість цього фонд планує наростити інвестиції у Великій Британії, Франції та Німеччині.
Попри те, що американські акції відновилися після падіння, викликаного введенням мит 2 квітня, індекс S&P 500 з початку року виріс менш ніж на 2%, тоді як європейський Stoxx Europe 600 -- на 9%.
Курс долара наблизився до мінімуму за три роки -- він знизився на 9% цього року, навіть попри те, що Трамп частково відмовився від багатьох мит, які спочатку анонсував.
Інвестори усвідомлюють, що лідерство економіки Сполучених Штатів та розвиненість її фінансових ринків продовжують робити цю країну привабливим місцем для міжнародного капіталу. Однак, із часом з’являється все більше питань щодо стабільності цього домінування, особливо після понад 15 років постійного притоку інвестицій і значних прибутків. Це призвело до того, що на початку року частка США у загальному обсязі капіталізації світового фондового ринку становила приблизно дві третини.
"Ми вже спостерігаємо перші прояви того, що інвестори починають дистанціюватися від Сполучених Штатів," – зазначив Річард Олдфілд, генеральний директор британської інвестиційної компанії Schroders.
Європейські ринки стали одними з тих, хто виграє від цього нововведення: прогнозується, що значні інвестиції Німеччини в оборону та інфраструктуру, що досягають €1 трлн, сприятимуть економічному підйому.
"Ми маємо досить позитивний погляд на ситуацію в Європі," — зазначає Том Найдс, віцепрезидент компанії Blackstone.
"У цьому регіоні уряди демонструють більшу стабільність. Інвестувати кошти в Європу — це абсолютно логічне рішення."
Проте деякі інвестори висловлюють скептицизм щодо можливості, що фрагментовані ринки Європи та Азії зможуть стати серйозною альтернативою США.
Напомним:
Президент США Дональд Трамп просуває свій "великий, красивий" податковий закон, який, за побоюваннями інвесторів, може значно збільшити державний борг США.