DJI тихо запускає новий дрон із тепловізійною системою Mavic 3TA: як він може бути корисним для Збройних сил України.


Китайська компанія DJI тихо анонсувала нову модель у серії дронів Mavic 3 Enterprise: Mavic 3TA (Advanced), яка є вдосконаленою версією Mavic 3T. Цей дрон вже здобув значну популярність серед Збройних сил України.

Ця модель призначена для тих користувачів, які шукають вдосконалену тепловізійну камеру, зберігаючи при цьому компактні розміри. Відомості про це надало видання Drone DJ.

Дрон Mavic 3TA: які нововведення відбулися?

Головною відмінністю Mavic в 3TA від попередника стала вдосконалена тепловізійна камера. Як заявила DJI, новий модуль має діагональне поле зору (DFOV) 41,2° та еквівалентну фокусну відстань 60 мм, зберігаючи при цьому колишню роздільну здатність 640×512.

У порівнянні з оригінальною моделлю Mavic 3T, яка має діагональне поле зору 61° та еквівалентну фокусну відстань 40 мм, нова версія, схоже, зменшила поле зору тепловізора. Це, ймовірно, дозволяє досягти кращої ідентифікації об'єктів на середніх і великих відстанях.

Тепловий сенсор 3T використовував крок пікселя 12 мкм, а в 3TA його збільшили збільшений до 8 мкм, що може підвищити чутливість і різкість у тепловій області. Характер і швидкість вимірювання температури, судячи з усього, не змінилися: обидва варіанти використовують неохолоджувану матрицю мікроболометрів VOx із частотою кадрів 30 Гц, підтримують точкове/зонне вимірювання температури і приблизну різницю температур, еквівалентну шуму (NETD), ≤ 50 мК за f/1.0. Діапазон вимірювання температури залишився незмінним: від -20 до 150 °C у режимі "високого посилення" або до 500 °C у режимі низького.

Очікується, що Mavic 3TA зможе підвищити чіткість зображення невеликих теплових джерел на відстані завдяки розширенню кута огляду та фокусної відстані. Це стане в пригоді при моніторингу ліній електропередач, інспекції енергетичних об'єктів або в ході пошуково-рятувальних операцій. Проте, через те, що вузьке поле зору охоплює меншу територію за один кадр, може виникнути потреба у коригуванні плану польоту.

Особенности Mavic 3TA

Mavic 3TA зберіг переваги 3T, включно з ширококутною камерою 48 МП з полем зору 84°, телеоб'єктивом 12 МП (еквівалент 162 мм) для високої деталізації з гібридним зумом до 56-крат. Льотні характеристики, акумулятор і конструкція пропелера залишилися незмінними: нова модель може триматися в повітрі близько 45 хвилин у безвітряну погоду. Габарити збереглися, маса становить близько 920 г, а максимальна злітна вантажопідйомність -- близько 1050 г.

Mavic 3TA також використовує всеспрямовану систему зору (бінокулярне стерео + інфрачервоний спадний зір), доповнену систему GPS, ГЛОНАСС і BeiDou, з додатковою підтримкою RTK для позиціонування з точністю до сантиметра. Системою передачі даних служить все та ж Enterprise від DJI.

Очікується, що 3TA увійде в екосистему DJI Enterprise, що означає сумісність з такими модулями, як RTK, гучномовець, контролер DJI RC Pro Enterprise і корпоративними програмними інструментами для планування місій і термічного аналізу. DJI вже випустила оновлення прошивки для сумісності Mavic 3TA з наявними контролерами та програмним забезпеченням.

Найбільш виразним нововведенням є оновлення контролера: офіційно інтегровано підтримку Mavic 3T Advanced, що забезпечує операторам можливість безперешкодної актуалізації та проведення польотів без проблем з сумісністю.

Інші характеристики Mavic 3TA

* Прошивка літального апарата: v14.02.00.22 (Mavic 3T Advanced) / v14.01.00.02 (Mavic 3T/3E)

* Версія прошивки пульта дистанційного керування: v02.01.07.12

Додаток DJI Pilot 2: версія 14.2.0.15

* DJI Assistant 2: v2.1.20

Представляючи 3TA без зайвого галасу, DJI фактично пропонує "середній" за вартістю варіант для користувачів, яким потрібна більш точна термічна деталізація, але зі звичним управлінням. Розробник позиціонує 3TA як доповнення до лінійки Mavic 3T, а не як заміну, тому, швидше за все, продовжить випускати обидві моделі паралельно.

У 2024 році в Україні було розроблено 10 альтернатив DJI Mavic. Міністр стратегічних галузей промисловості України Герман Сметанін зазначив, що найближчим часом українські виробники не зможуть повністю замінити усі дрони DJI Mavic, які використовуються ЗСУ.

Фокус провів інтерв'ю з керівником компанії Reactive Drones, що спеціалізується на виробництві дронів під маркою "Шмавік". Він поділився інформацією про те, чим ця модель вирізняється серед продукції DJI та інших комерційних квадрокоптерів.

Related posts