До протестної акції в Грузії приєдналися представники державних установ.
На другому тижні протестів біля грузинського парламенту до демонстрантів приєдналися представники державного сектору.
Про це пише InterPressNews, передає "Європейська правда".
Згідно з повідомленнями, державні службовці Грузії взяли участь у проєвропейському протесті, який відбувся біля парламенту в Тбілісі в ніч на 12 грудня.
Тим самим вони висловлюють свою позицію щодо поточних подій у країні та протестують проти наявної ситуації в публічному секторі.
Представник міської ради Гіга Сопромадзе повідомив, що існують дві основні причини для проведення зборів: по-перше, це призупинення руху до Європейського Союзу до 2028 року, а по-друге, це відповідь на різноманітні форми тиску та залякування.
"Ми - представники публічної служби, і наша акція протесту має на меті донести до суспільства, включаючи тих, хто наразі виступає від імені наших роботодавців, наше послання про те, що ми залишаємось вірними Конституції та нашій спільноті, а також підтримуємо європейський шлях розвитку," - підкреслив він.
За повідомленнями журналістів, напередодні 87 членів парламенту, легітимність якого не визнають ані президент, ані опозиційні сили, висловили підтримку законопроєкту "Про внесення змін до закону про державну службу".
Основна мета змін - спростити процес реорганізації, щоб держслужбовець, звільнений з будь-якої причини, включно з політичною, не зміг повернутися в систему державної служби або принаймні зіткнувся при цьому з надзвичайними труднощами.
Нагадуємо, що питання ситуації в Грузії стане одним із ключових аспектів обговорення під час зустрічі Ради міністрів закордонних справ країн ЄС, яка відбудеться 16 грудня. Особливу увагу буде приділено обмежувальним заходам.
Посол Європейського Союзу в Грузії Павло Герчинський повідомив, що в Брюсселі вже активно працюють над підготовкою санкцій стосовно уряду Грузії.
За даними ЗМІ, розглядають можливість призупинення візової лібералізації для власників грузинських дипломатичних паспортів.
Нагадуємо, що країни Балтії разом з Україною впровадили національні санкції щодо кількох грузинських чиновників, серед яких і Іванішвілі.