До чи після тренування: експерт пояснив, коли оптимально харчуватися
Про це повідомляє РБК-Україна (проект Styler) з посиланням на Instagram-сторінку тренера Юрія Попка.
Як зазначає фахівець, не варто вживати велику кількість їжі безпосередньо перед тренуванням, і на це є дві обґрунтовані причини:
Крім того, може з'являтися сонливість, а під час тренування необхідно залишатися активними.
Тому тренер радить їсти за 1,5-2 години до тренування і неважливо, худнемо ми чи поправляємось. Бажано їсти складні/повільні вуглеводи (крупу та макарони).
Інша крайність. Вчора не вечеряли або ж вечеряли дуже рано (близько 18-ї години), а вранці прийшли на тренування - через 20 хвилин в очах починає темніти. Або ж увечері після роботи, будучи голодними, вирішили потренуватися, не їли півдня - знову ж таки, темніє в очах, відчувається слабкість, і людина може втратити свідомість", - повідомляється у звіті.
Глікоген являє собою особливий вид вуглеводів, який накопичується в організмі людини у значних обсягах. Він служить джерелом енергії, зберігаючись у печінці до 100 г і в м’язах у кількості 200-300 г (у спортсменів може бути більше).
Накопичуватись він може довго до декількох діб. Тобто, тренуючись сьогодні, ви можете використовувати запаси глікогену з того, що їли ще вчора.
Тому в меню повинні бути присутні вуглеводи в достатній кількості в цілому, а не перед чи після тренування.
Вуглеводне або білково-вуглеводне "вікно" представляє собою короткий часовий проміжок після фізичних навантажень, протягом якого необхідно вживати відповідні продукти для заповнення дефіциту поживних речовин.
Для схуднення важливий дефіцит калорій добовий, а також щоб харчування було збалансованим по білках, жирах, вуглеводах, то памʼятаємо про клітковину.
Якщо створити дефіцит калорій, ви будете втрачати вагу, незалежно від того, чи харчуватиметесь гречкою з огірками і курячою грудкою, чи салом з картоплею фрі і морозивом.
Тренер наголосив, що немає значення, що і коли вживати в їжу, головне — створити дефіцит калорій.
Точно визначити це неможливо, можна лише скорегувати під час самого процесу, рухаючись до мети, оскільки кожна людина індивідуальна, а склад її тіла також відрізняється.
Незалежно від того, чи прагнете ви скинути вагу або наростити м'язову масу, важливо дотримуватися трьох основних правил:
Отже, споживайте їжу на свій розсуд у будь-який час, дотримуючись добової калорійності та співвідношення білків, жирів і вуглеводів. Слідуйте власному раціону, який ви самі розробили або який вам склав тренер, – зазначено у повідомленні.