Експерт у галузі етикету рекомендує відмовитися від звички, якою "зловживають" численні особи: наслідки можуть бути вкрай негативними.


З етичної перспективи, підслуховування не відрізняється суттєво від використання аудіозаписуючих пристроїв для прослуховування розмов у кімнаті.

У публічних просторах багато людей відчувають певну свободу. Хоча навколо можуть бути оточуючі, ви маєте можливість залишатися настільки невпізнаваними, наскільки забажаєте, зазначає видання Parade.

Завдяки цій анонімності виникає шанс, так би мовити, зливатися з оточенням та спостерігати за подіями, що відбуваються навколо. Проте, це може призвести до певної звички, від якої експерт з етикету Джо Хейз рекомендує відмовитися.

За її словами, підслуховування, така ж давня практика, як і саме людське спілкування і та, якої ви, можливо, навчилися підростаючи, коли сиділи на сходах, щоб слухати розмови своїх батьків, набуло нових вимірів у нашому сучасному світі.

"Усні бесіди представляють собою особисті комунікації між особами, які мають спільні інтереси. Зазвичай люди уникають обговорення делікатних питань у публічних місцях. Проте розмови, що відбуваються в затишній атмосфері, проводяться з очікуванням надійності та конфіденційності," – зазначає Хейс.

Вона підкреслює це ще більш чітко, використовуючи різке порівняння.

"З етичної перспективи, підслуховування не відрізняється суттєво від використання аудіозаписуючих пристроїв для прослуховування розмов у кімнаті. Це тверезий погляд на багатьох із нас, хто вважає підслуховування не таким вже й серйозним злочином -- ми повинні двічі подумати, перш ніж прослуховувати щось, що не є нашою справою", - каже експерт.

Вона акцентує, що підслуховування - це не лише порушення культурних норм, але й може призвести до серйозних психологічних наслідків. Хейз звертає увагу на відчуття провини, яке виникає внаслідок підслуховування, коли усвідомлюєш, що це неправильно.

"Відчуття провини може стати важким тягарем для вашого психічного та емоційного стану. Ще гірше: якщо мова йде про вас, це може суттєво вплинути на ваше психічне здоров'я, особливо коли йдеться про неприємні факти. Висновок? Просто уникайте цього," - підсумовує фахівець.

Вона також порадила: якщо ви ненавмисно підслухали приватну розмову, повідомте про свою присутність - наприклад, прокашляйтесь.

Психолог Юлія Латуненко дала кілька порад, як поводитися, якщо дізналися, що у чоловіка коханка. За її словами, треба не мовчати, йти до чоловіка розмовляти, вимагати пояснень, що це таке, вимагати розмови про те, як це буде впливати на їхні стосунки і ставити питання в принципі про розрив.

Експерт також зазначає, що не варто намагатися з'ясовувати стосунки з особою, яка втрутилася у ваші відносини, адже зрада стосується тільки двох партнерів.

Related posts