Фортифікації Західної України: місця, які обов'язково слід побачити


Вибір місця для вікенду може стати справжнім викликом. Всім хочеться провести ці дні захопливо та незабутньо. Поки деякі віддають перевагу активному відпочинку на лижах, ми поділимося ідеями, куди ще можна вирушити.

Любарта — це середньовічна фортеця.

Знаходиться в Луцьку. Ще в X столітті на цій території існувало невелике селище. У 1069 році ця споруда витримала напад польських військ.

Спочатку ця будівля була резиденцією галицько-волинського князя Гедиміновича. Поступово власники змінювалися, що призвело до трансформацій у зовнішньому вигляді фортеці. Наступники правителя перетворили дерев'яний замок на кам'яний.

Сьогодні тут можна оглянути три вежі: В'їзну, Стирову та Владичу. Поговорюють, що вони символізують Віру, Надію та Любов. У першій башті туристи зможуть оглянути копії давніх картин, гравюри, стародавні карти, ключі, іграшки тощо. У другій знаходилися скарбниця, в'язниця та бібліотека. А в останній мандрівники побачать виставку "Дзвони Волині, історія та сучасність" і колекцію старовинної зброї.

Також радимо завітати до декількох музеїв: художнього та книги.

Є стара легенда про князя Любарта та княгиню Бушу. За оповідями, навіть після того, як жінка покинула цей світ, чоловік не зміг відпустити її пам'ять. Сьогодні молоді пари вірять, що якщо вони помоляться в цьому місці, їхнє кохання стане таким же безсмертним.

Фортеця Хотин

Розташована в Хотині, що в Чернівецькій області, ця споруда була збудована в період з XIII по XVIII століття на місці давнього руського городища. В епоху правління Олександра Доброго ця фортеця слугувала важливим оборонним і торговим центром Молдавії. Цікаво, що цей історичний пам'ятник входить до переліку "Семи чудес України".

За час існування твердині тут проживали як польські вояки, так і козаки й гетьмани. Поговорюють, що в одній з будівель колись облаштували турецькі бані з басейнами. А в іншій знаходився гарем, де перебувало близько 30 дівчат.

У 1621 році на цій території розгорівся збройний конфлікт між Османською імперією та Річчю Посполитою. Крім того, місто двічі потрапляло під контроль військ Богдана Хмельницького під час визвольної боротьби, що тривала з 1648 по 1654 роки. А у 1856 році цей об'єкт втратив своє військове значення і перестав функціонувати як військова база.

Тут туристи матимуть можливість оглянути давній колодязь, що сягає глибини 62 метрів.

Цікаво, що це місце не раз слугувало знімальною площадкою для різноманітних фільмів, серед яких "Тарас Бульба", "Захар Беркут", "Три мушкетери" та "Балада про доблесного лицаря Айвенго".

Острозький замок

Знаходиться в Рівненському регіоні на підвищенні, яке височіє над мальовничою долиною річки Вілія. Цю споруду побудували на місці дерев'яної фортеці, що була знищена монголо-татарами в 1241 році. На початку вона виконувала функцію резиденції князів Острозьких.

На цьому місці знаходились кілька будівель, які виконували захисні функції. Богоявленська церква-фортеця перетворилася на духовний осередок православної України. У Мурованій башті зберігалися різні запаси, а на верхніх поверхах мешкали князі. Неподалік Круглої вежі, в друкарні, Іван Федоров випустив відомі "Буквар" і "Острозьку Біблію".

На території атракції рекомендуємо відвідати краєзнавчий музей, заснований у 1913 році. Це місце пропонує туристам можливість ознайомитися з живописними творами, виробами народного мистецтва, зброєю та керамічними виробами. Не забудьте завітати до кабінету монарха, де зберігаються його меблі, колекція ікон та унікальне перше в світі повне видання книг Старого і Нового Заповіту.

Кам'янець-Подільський замок

Розташований у Хмельницькій області, цей історичний регіон є важливою частиною Національного історико-архітектурного заповідника "Кам'янець", який удостоєний звання одного з "Семи чудес України". Цей факт робить його ще більш привабливим для туристів та любителів історії.

Перші згадки про цю споруду датуються 1374 роком, коли литовсько-руський князь Юрій Коріятович упомянув її в своїй грамоті. Будівлю звели з метою захисту Турецького мосту, який у той період слугував з'єднанням між Старим містом та "Великою землею".

Після 100 років окупації та битви під Синіми Водами фортецю передали племінникам Ольгерда: Юрію, Борису, Олександру, Костянтину та Федору. За їхнього правління споруда відродилася. А в період панування Речі Посполитої локація стала центром польського воєводства.

Пропонуємо відвідати Боргову яму, місце з цікавою історією. Раніше тут утримували боржників, які не сплатили податки. Нині ж туристи кидають монети в цю яму, щоб уникнути боргів у майбутньому.

Тустань — это исторический памятник, расположенный на скалах, который привлекает внимание своей уникальной природной красотой и культурным значением.

Знаходиться в межах Стрийського району Львівщини. Ця атракція виконувала функції волості та митного поста на важливому соляному маршруті. Перше упоминання про цю місцевість датується 1340 роком.

Творці укріплення поєднали природні скелі зі штучною забудовою. Тут розташовувався пункт для контролю за торгівельними шляхами та оборони території.

Зараз на території встановлено дерев'яні пішохідні доріжки для відвідувачів. Туристи мають можливість піднятися на вершину фортеці та насолодитися мальовничими видами навколишніх пейзажів.

Відправляйтеся в подорож і відкривайте для себе давні фортеці України!

Раніше OBOZ.UA ділився інформацією про найчарівніші села України: які місця варто відвідати восени 2024 року.

Related posts