Французький парламентарій виступив із закликом надати Україні можливість здійснювати удари в глибину території Росії – пропозиція зафіксована у резолюції.
Протягом тривалого періоду українці звертаються до своїх союзників, які забезпечують Київ далекобійною зброєю, з проханням надати дозвіл на удари по території Росії. Яскравим прихильником українських захисників є Фредерік Петі, депутат французького парламенту від центристської партії "Демократичний рух", що належить до пропрезидентського блоку. Він активно підтримує Україну з перших днів повномасштабного вторгнення Росії, неодноразово відвідував українські регіони, а в 2022 році допомагав українським переселенцям у Польщі.
Шостого листопада, в день, коли Дональд Трамп був обраний 47-м президентом США, Петя оголосив про подачу документа: "Я представив Асамблеї пропозицію резолюції, що має на меті зняти обмеження на використання систем дальнього озброєння, які постачаються Україні. Ми повинні підтримати Україну в її захисті, зберегти життя людей та не дозволити програти цю війну". Цю ініціативу також підписали ще 17 депутатів.
Перегляньте також: Держави вже розпочали геополітичні переговори з Трампом, зосереджуючи увагу на ситуації в Україні.
Автори нагадують, що З 24 лютого 2022 року Російська Федерація посилила свою агресивну війну проти України, розпочату ще 2014 року з анексії Криму та частини Луганської та Донецької областей. "Це найсерйозніше порушення міжнародного права, яке бачила Європа з часів Другої світової війни", -- йдеться у тексті.
Французькі законодавці звертають увагу на те, що Україна звертається з проханням надати їй можливість здійснювати атаки на військові цілі, розташовані на території Росії, зокрема за допомогою ракет дальнього радіусу дії.
"Такий розвиток подій є абсолютно необхідним для того, щоб підірвати військовий та логістичний ланцюжок Росії і тим самим зменшити її можливості завдавати масовані удари по українській території, зокрема, з використанням плануючих бомб. Ці атаки навмисно спрямовані на цивільну інфраструктуру, що є кричущим порушенням міжнародного права", -- наголошується в резолюції.
На переконання творців проєкту, існуючі обмеження заважають Україні повністю здійснювати своє право на самооборону, що закріплене міжнародним правом. Крім того, народні обранці звертаються до Франції з проханням посилити дипломатичні зусилля, зокрема в рамках формату "Рамштайн".
Основна необхідність
Президент України Володимир Зеленський під час серії зустрічей у Будапешті, де проходив саміт Європейської політичної спільноти, висловив прохання про надання далекобійних засобів. Цю тему він обговорив з президентом Франції Еммануелем Макроном, прем'єр-міністром Великої Британії Кіром Стармером та генеральним секретарем НАТО Марком Рютте.
"Україна потребує дозволу на використання далекобійної зброї по військових об'єктах на території Росії", -- наголосив український лідер.
Україна знову зазнає ударів з боку Росії. У ніч з 7 на 8 листопада ворог обстрілював Одещину, Харківщину та Київщину, використовуючи ракети, дрони та касетні боєприпаси.
Коментуючи удари Росії, Президент підкреслив: "Ключовим є спільне та рішуче реагування на міжнародному рівні щоразу, коли Росія намагається зруйнувати наше життя. Нам потрібно діяти, щоб скоротити терористичний потенціал і заблокувати його. Україні необхідна сила для цього. Це єдиний шлях до досягнення справедливого миру та зупинки загибелі наших людей. Розвиток систем протиповітряної оборони, дальнобійна артилерія, нові пакети військової допомоги та санкції проти агресора — ось ті кроки, які потрібно вживати не лише на словах, а й на ділі."