У Росії заборонено діяльність Гельсінської комісії.
У Росії внесли до списку "небажаних організацій" Гельсінську комісію США (Commission on Security and Cooperation in Europe, U.S. Helsinki Commission, CSCE). Генеральна прокуратура РФ оголосила про заборону її діяльності в Росії. Про це у середу, 25 грудня, повідомляє Радіо Свобода.
Зазначається, що завдяки підтримці та співпраці з даною організацією росіяни можуть бути піддані кримінальному переслідуванню.
Гельсінська комісія США, офіційно відома як Комісія з безпеки та співробітництва в Європі, була створена у 1976 році. Її основна мета полягає в моніторингу виконання Гельсінських угод, підписаних у 1975 році, які стосуються співробітництва, а також дотримання територіальної цілісності та суверенітету держав. Цю угоду підписали лідери 35 країн, які включали всі на той час існуючі держави Європи, за винятком Албанії, а також Сполучені Штати та Канаду.
Закон про небажані організації діє в Росії з 2015 року. Робота структур, які влада вносить до відповідного реєстру, у країні заборонена. За участь у діяльності небажаної організації загрожує штраф, а в разі повторного епізоду - до чотирьох років позбавлення волі.
Раніше стало відомо, що Головне управління Міністерства юстиції Російської Федерації подало клопотання до Московського міського суду з метою ліквідації Московської Гельсінської групи (МГГ) і заборони її діяльності в межах країни.
В Німеччині нагородили співзасновницю російського Меморіалу.