Світовий державний борг досяг позначки майже 100 трильйонів доларів: Міжнародний валютний фонд вказав на потенційні загрози.
Цю інформацію озвучив Вітор Гаспар, керівник Департаменту фінансів Міжнародного валютного фонду, як повідомляє РБК-Україна, посилаючись на брифінг, що відбувся у Вашингтоні.
"Дефіцит високий, а глобальний державний борг дуже високий, зростає і ризикований", - сказав він, представляючи Fiscal Monitor фонду.
Гаспар класифікував країни на три основні категорії. Зокрема, він зазначив, що в близько третини з них державний борг не лише перевищує попередні показники, але й, за прогнозами, буде зростати швидше, ніж до пандемії. До цієї групи належать не лише провідні економіки, такі як Китай та США, але й інші значні держави, серед яких Бразилія, Франція, Італія, Південна Африка та Великобританія, які в сукупності становлять близько 70% глобального ВВП.
За його словами, ще у третині держав державний борг вищий, але, за прогнозами, зростатиме повільніше або знижуватиметься порівняно з періодом до пандемії. В іншому світі борг нижчий, ніж до пандемії.
"Згідно з даними Фіскального монітора, існує високий рівень ризиків, пов'язаних із державним боргом, а також перспективи виглядають менш оптимістично, ніж може здаватися на перший погляд," - зазначив представник фонду.
Дослідження фонду вказує на те, що ризики щодо прогнозування державного боргу мають тенденцію до зростання. У випадку реалізації надзвичайно негативного сценарію, рівень державного боргу може перевищити базовий прогноз на 20 відсоткових пунктів ВВП, зазначив він.
Гаспар заявив, що в більшості країн фіскальні плани, які впроваджують уряди, є недостатніми для забезпечення стабільних або знижуваних коефіцієнтів державного боргу.
"Потрібні додаткові зусилля. Відстрочка коригування обертається значними витратами та ризиками. Відкладати справи на потім не є доречним. Час вжити заходів вже зараз. Імовірність м'якого приземлення зросла. Грошово-кредитна політика в основних економіках вже почала ставати більш м'якою. Рівень безробіття залишається низьким у багатьох країнах", - зазначив він.
За інформацією, наданою представником фонду, враховуючи ці умови, більшість економік мають достатню готовність до реалізації фіскальних коректив.
"Державний борг перебуває на критично високому рівні і продовжує зростати, що створює певні ризики. Тепер є слушний момент, щоб перейти до поступового, стійкого та людяного фіскального коригування", - зазначив він.