Хакерська група провела велетенську кібератаку на державні реєстри України.


Кібератака призвела до призупинення роботи державних реєстрів, які перебувають у компетенції українського міністерства юстиції. Російські хакери стверджують, що знищили мільярд рядків даних.

Російські хакери реалізували одну з найбільших кібератак на державні реєстри України в останні місяці, повідомила у четвер, 19 грудня, пізно ввечері міністр юстиції України Ольга Стефанішина.

"Через свідому атаку було тимчасово зупинено функціонування єдиного та державних реєстрів, що підпадають під юрисдикцію Міністерства юстиції України", - зазначила вона у Facebook.

Вона зазначила, що Міністерство юстиції, спільно з командою та експертами інших відомств, організовує заходи по боротьбі з кібератаками та відновленню систем.

Насамперед планується відновлення Державного реєстру актів цивільного стану громадян, Єдиного державного реєстру юридичних осіб і фізичних осіб-підприємців, а також Державного реєстру прав на нерухомість та їх обтяжень.

Згідно з прогнозами, відновлення в першу чергу триватиме приблизно два тижні.

Стефанішина підкреслила, що напад "був ініційований російськими військовими з метою дестабілізувати функціонування ключової інфраструктури країни" і "викликати панічні настрої серед населення України та за її межами".

Тим часом на офіційному сайті застосунку "Дія" з'явилося повідомлення про те, що через оновлення державних реєстрів у "Дії" тимчасово не працює частина сервісів. Зокрема, не працюють сервіси з бронювання працівників, реєстрації ТОВ, шлюбу онлайн, реєстрації права власності на майно, "єВідновлення" та "єОселя", перереєстрації авто тощо.

На вказаному веб-ресурсі повідомляється, що технічні роботи виконуються компанією "Національні інформаційні системи". Також зазначено, що "Дія" не зберігає особисту інформацію, а лише отримує дані з реєстрів.

У Telegram-каналі російської хакерської групи XakNet Team повідомляється про успішне зламування баз даних "Національних інформаційних систем" і повної бази даних Міністерства юстиції України. Після отримання доступу до цих даних, хакери стверджують, що зберегли їх, а згодом видалили, включаючи резервні копії, що знаходилися на серверах у Польщі. За їхніми словами, загальний обсяг видалених даних перевищив мільярд рядків.

Related posts