ISW досліджував вимоги українських збройних сил для посилення їх бойової ефективності.
ілюстраційне зображення Генерального штабу Збройних Сил України
Для підвищення боєздатності українській армії необхідне збільшення кількості механізованого озброєння, зокрема бронетранспортерів, бойових машин піхоти Bradley і танків.
Джерело: ISW
Деталі: Українські збройні сили частково зменшили нестачу артилерійських снарядів, що виникла через затримки з постачанням західної допомоги, використовуючи FPV-дрони для нейтралізації атак російських піхотинців і броньованої техніки. Проте ці безпілотники не можуть повністю задовольнити тактичні потреби, які вимагає традиційна польова артилерія.
Україна зробила кроки для збільшення власного виробництва артилерійських боєприпасів калібру 155 мм, але у воєнний час їй довелося розбудовувати цю галузь промисловості значною мірою з нуля.
З 2022 року Україна активно займається розширенням випуску бронетехніки, зокрема бронетранспортерів, проте не має можливостей для виробництва повноцінних танків.
Згідно з інформацією, Сполучені Штати та інші зовнішні партнери мають потенціал суттєво посилити українські зусилля у формуванні та відновленні військових сил, забезпечивши їх більшою кількістю механізованої техніки, серед якої можуть бути бронетранспортери М113, бойові машини піхоти Bradley та танки.
Наприклад, 155-та піхотна бригада нещодавно отримала статус механізованої піхоти, оскільки до її арсеналу надійшли танки Leopard.
Зростання чисельності українських піхотних сил без адекватного збільшення механізованого озброєння не забезпечить значного підвищення бойової ефективності України чи її здатності до ведення бою.
Президент Володимир Зеленський наголосив на необхідності отримання дозволу для використання західної високоточної зброї, щоб завдавати удари по військовим об'єктам у Росії. Він зазначив, що Росія вже почала використовувати західні обмеження та політичні затримки, переміщуючи свої літаки з аеродромів, які знаходяться в зоні досяжності цієї зброї.
Згідно з попередніми оцінками ISW, в Росії налічується понад 200 військових об'єктів, які знаходяться в межах досяжності американських систем ATACMS, не рахуючи аеродромів. Затримки у наданні Україні дозволу на нанесення ударів по цих об'єктах надають Кремлю додатковий час для їх укріплення або переміщення в зони, недоступні для західного озброєння, перш ніж українські сили зможуть завдати удару.
Деталі: Аналітики підкреслюють, що Інститут вивчення війни (ISW) вже вказував на те, що президент Росії Володимир Путін прагне витримати як західну підтримку Україні у вигляді військової допомоги, так і готовність самої України до оборони. Він веде виснажливу війну з метою підриву легітимності української влади та зменшення рівня довіри до неї.
Зеленський висловив думку, що Україна виводить бойові дії на територію Росії, здійснюючи удари по її землях та продовжуючи наступ у Курській області з метою зменшити внутрішню підтримку війни в Росії.
Президент України підкреслив, що Росія не буде зацікавлена в переговорах з Україною, якщо Україна не буде сильною у військовому плані.