Уряд ухвалив Стратегію розвитку прикордонної інфраструктури: які її основні аспекти -- Delo.ua
Про це повідомляє пресслужба відомства.
Відзначається, що до Стратегії також був затверджений план дій, спрямований на її виконання.
Відповідно до інформації, наданої Міністерством розвитку, метою затвердженої стратегії є:
Щоб реалізувати поставлені цілі, в Стратегію були інтегровані конкретні завдання. Зокрема, планується оновлення 29 існуючих пунктів пропуску та будівництво 17 нових.
Крім того, у Стратегії заплановано проведення робіт з оновлення інфраструктури, включаючи реконструкцію залізничних колій, будівництво мультимодальних терміналів та електрифікацію залізничних шляхів.
Крім того, стратегія акцентує увагу на укладенні угод про спільний контроль з сусідніми державами, такими як Польща, Словаччина, Угорщина та Румунія, а також на впровадженні відповідних механізмів контролю на прикордонних пунктах.
Також планується впровадження систем прогнозування максимумів товарних і пасажирських перевезень, що дозволить швидко реагувати та перенаправляти транспортні засоби до менш завантажених контрольних пунктів.
Міністр розвитку громад і територій Олексій Кулеба підкреслив, що наразі сухопутний кордон є одним з основних чинників економічної стабільності для України. Закриття авіасполучення та знищення портової інфраструктури призвели до значного навантаження на пункти перетину, які не були готові до таких умов.
"Отже, для того щоб оптимізувати український кордон відповідно до вимог транспортних і пасажирських перевезень, ми створили структуровану Стратегію з детальним планом дій для розвитку прикордонної інфраструктури," - зазначив він у своєму зверненні.
Також міністр нагадав, що затвердження Стратегії є одним з індикаторів Ukraine Facility Plan, який було успішно виконано у відповідний термін.