Китай провів військові навчання поблизу Тайваню, назвавши це "серйозним застереженням".
У понеділок китайські збройні сили стартували новий етап військових маневрів поблизу Тайваню, підкресливши, що це є застереженням проти "сепаратистських дій сил, що підтримують незалежність Тайваню". При цьому китайська сторона не вказала терміни завершення навчань, що викликало негативну реакцію з боку уряду Тайбея.
Источник: Reuters
Інформація: Вищі військові керівники Китаю оголосили, що маневри "Joint Sword-2024B" відбуваються в Тайванській протоці, а також у районах на північ, південь і схід від острова Тайвань.
"Ці навчання є чітким сигналом проти сепаратистських дій, які підтримують незалежність Тайваню. Це легітимна та важлива операція для забезпечення державного суверенітету і національної цілісності", - зазначається у заяві командування Китайської Народної Республіки.
Командування опублікувало карту, на якій позначено дев'ять районів навколо Тайваню, де відбуваються навчання - два на східному узбережжі острова, три на західному, один на півночі і три навколо підконтрольних Тайваню островів, розташованих поруч з китайським узбережжям.
Кораблі та літаки Китаю наближаються до Тайваню з "близьких відстаней з різних напрямків", акцентуючи увагу на патрулюванні в режимі бойової готовності на морі та в повітрі, блокуючи важливі порти і зони, здійснюючи напади на морські та наземні об'єкти, а також прагнучи до "узгодженого отримання всебічної переваги", повідомило командування.
Тайванська Рада у справах континентального Китаю заявила, що останні військові навчання Китаю і його небажання відмовитися від застосування сили є "кричущими провокаціями", які серйозно підривають регіональний мир і стабільність.
У зв'язку з новими політичними, військовими та економічними викликами, які Китай нещодавно пред'явив Тайваню, острів продовжить стояти на своєму, згідно з заявою.
Високопрофільний член служби безпеки Тайваню в інтерв'ю для Reuters, говорив на умовах конфіденційності через чутливість теми. Він висловив думку, що Китай здійснює блокування портів Тайваню на півночі та півдні острова, а також контролює міжнародні морські маршрути, перешкоджаючи прибуттю іноземних військових сил.
Президент Тайваню Лай Цинде не раз висловлював готовність до діалогу з Китаєм, проте його ініціативи не знаходили підтримки. Він підкреслює, що лише народ Тайваню має право визначати свою долю і категорично заперечує претензії Пекіна на суверенітет острова.