"Коаліція бажаючих" здійснюватиме патрулювання українського неба після встановлення мирного режиму, - заявив Стармер.

Крім того, після укладення угоди про припинення вогню коаліція планує надати підтримку в відновленні Збройних сил України.
Велика Британія і Франція патрулюватимуть повітряний і морський простір України в разі підписання угоди про припинення вогню з Росією. Як пише The Telegraph, країни також допомагатимуть у підготовці українських військ у рамках створення нових "Багатонаціональних сил".
"Ці заходи є кроком назад порівняно з початковими планами, запропонованими для "Коаліції охочих" країн, у рамках яких десятки тисяч європейських військовослужбовців мали бути розгорнуті для захисту українських міст, критично важливої інфраструктури та атомних електростанцій", - зазначає видання.
Зазначається, що початкова стратегія не виправдала себе через нестачу кадрів та страх, що це може спонукати Володимира Путіна до агресії проти НАТО.
Нове рішення ухвалили після зустрічі коаліції, уперше за участю США, у рамках візиту президента Франції Еммануеля Макрона до Великої Британії.
"Ми оголосили про плани створення нових "Багатонаціональних сил в Україні" зі штаб-квартирою в Парижі, щоб бути готовими підтримати мирну угоду, коли її буде досягнуто. Але поки Путін відмовляється від миру, ми зараз мобілізуємо більше підтримки України... щоб захистити її народ і змусити Путіна сісти за стіл переговорів", заявив Стармер.
Зазначається, що після досягнення угоди про припинення вогню коаліція має намір направити в Україну військових інструкторів, а також експертів з логістики та озброєння для відновлення українських збройних сил.
Також літаки коаліції приєднаються до Військово-повітряних сил України для патрулювання неба, що дасть змогу відновити польоти комерційних авіакомпаній.
Крім того, Чорноморську військово-морську оперативну групу на чолі з Туреччиною, Болгарією та Румунією буде посилено для розмінування регіону і забезпечення безпечного проходу суден, що прямують в українські порти і з них.
Водночас країни-учасниці визнали, що, поки не видно кінця війни, вони віддаватимуть пріоритет постачанню зброї в Україну, а не будь-якому перекиданню військ.
Раніше Макрон зазначив, що Франція та Велика Британія мають намір розширити склад спільних експедиційних сил до 50 тисяч військових. Ці сили можуть стати основою для стратегічного планування стримувальних заходів, які можуть бути розгорнуті в Україні з метою підтримки миру після досягнення угоди про припинення вогню.
Водночас Politico писало, що у Макрона і Стармера є розбіжності щодо деяких ключових питань, через що "коаліції охочих" загрожує розкол. Два французькі чиновники розповіли журналістам, що "коаліція охочих" не має чіткого спрямування.