Екс-радник Трампа передбачає оперативні переговори з Росією: які наслідки це матиме для України?
У новообраного президента США може з'явитися бажання відмовитися від цієї "конфліктної політики Байдена".
Після 20 січня, коли відбудеться інавгурація новообраного президента США Дональда Трампа, очікується значне зменшення обсягу військової та економічної підтримки України, а також швидкий старт переговорів з Росією.
Таку думку висловив у своїй колонці для The Telegraph колишній радник президента США з національної безпеки Джон Болтон.
На думку експерта, після бесіди Трампа з російським президентом Володимиром Путіним, у глави США може з'явитися спокуса відкликати США з так званої "байденівської війни", що в найгіршому випадку може призвести до поступок щодо радикальних вимог Росії.
При цьому ексрадник Трампа дорікнув чинному президенту Джо Байдену за те, що він "провалив реалізації допомоги Києву та не розробив виграшної стратегії".
"Байден не зміг ясно висловити, якою саме є загроза з боку Росії для важливих інтересів Заходу, що, в свою чергу, підсилює думку про відсутність таких інтересів," - зазначив Болтон.
На думку колишнього радника Трампа, будь-яка угода, укладена в результаті переговорів з Росією, повинна залишатися лише тимчасовою, аби забезпечити відкритість майбутнього України. Він також підкреслив, що для Кремля немає нічого постійного, поки "його імперія не буде повністю відновлена", а Путіну необхідно час для відновлення військових сил Росії.
"Перемир'я на нинішніх військових позиціях під час переговорів виглядає неминучим. Проте, ми повинні наполягати на тому, що будь-яка фінальна угода повинна чітко зазначати, що лінії, які в кінцевому підсумку будуть визначені, не мають політичної ваги і лише відображають наявні військові розташування. Хоча в подальшому Росія може проігнорувати ці застереження, такі вимоги повинні бути заздалегідь визнані недійсними", - підкреслює Джон Болтон.
Американський політик також висловив думку, що встановлення демілітаризованих зон між українськими та російськими військами в Україні є недоцільним, оскільки це може перетворити лінію припинення вогню на сталий кордон.
Болтон також вважає, що розгортання миротворців ООН навряд чи сприятиме закінченню конфлікту. Навіть, якщо йтиметься про миротворців під егідою НАТО, а не ООН. При цьому він вважає, що Україну не можна обмежувати у вступі до НАТО або у співпраці з Альянсом -- країна в будь-якому разі залишиться суверенною.
На завершення, колишній радник Трампа висловив думку, що перспектива України виглядає невтішно, закликавши уникати ускладнення ситуації "бездіяльною мирною угодою".
Нагадуємо, що 27 листопада обраний 47-м президентом США Дональд Трамп призначив генерал-лейтенанта Кіта Келлога спеціальним представником у справах України та Росії.