Колумбія укріплює свою межу з Венесуелою у зв'язку з можливістю збільшення кількості біженців.


Після проведення засідання Ради національної безпеки, уряд активізував державні ресурси.

Влада Колумбії привела у готовність сили безпеки на кордоні з Венесуелою після різкого загострення ситуації в регіоні. У Боготі готуються до можливого масового напливу біженців.

Про це повідомляє BBC з посиланням на заяву президента Густаво Петро.

Після проведення засідання Ради національної безпеки президент оголосив про розміщення державних сил вздовж венесуельського кордону. Він підкреслив, що Колумбія активізувала всі доступні ресурси для надання гуманітарної допомоги у разі виникнення великої міграційної кризи.

Колумбія та Венесуела мають спільний сухопутний кордон протяжністю понад 2 тисячі кілометрів. Як нагадує BBC, упродовж останніх десятиліть економічні та безпекові кризи в обох країнах неодноразово змушували мільйони людей шукати притулку по обидва боки кордону.

Нагадуємо, що Сполучені Штати здійснили успішну масштабну операцію проти Венесуели та її керівника Ніколаса Мадуро. Він і його дружина були затримані та вивезені за межі країни. Дональд Трамп підкреслив, що цю операцію реалізовано у співпраці з американськими правоохоронними структурами.

У ніч проти 3 січня мешканці столиці Венесуели Каракаса повідомляли про вибухи. Над містом, за їхніми словами, літала авіація, а в окремих районах зникло електропостачання.

Президент Колумбії Густаво Петро висловився: "Каракас наразі зазнає нападу. Інформуйте світ: Венесуела під атакою!"

Президент Венесуели Ніколас Мадуро оголосив про введення режиму надзвичайного та військового стану в державі через підписаний ним указ.

Раніше Дональд Трамп кілька разів підкреслював, що не виключає проведення наземних операцій у Венесуелі, а також говорив про намір посилити санкції та збільшити військову присутність США в цьому регіоні. У свою чергу, Ніколас Мадуро висловлював готовність до "серйозних переговорів" зі Сполученими Штатами.

Related posts