Людство змогло наклонити Землю: цей процес зайняв лише два десятиліття, стверджують науковці.


Основним чинником стало интенсивное использование подземных вод.

Людство змогло змінити кут обертання Землі, що, в свою чергу, позначається на кліматичних змінах. Це явище стало результатом масштабного видобутку підземних вод для щоденних і промислових потреб сучасної цивілізації, повідомляє Earth.com.

Менш ніж за два останні десятиліття відкачування підземних вод змістило вісь обертання Землі приблизно на 80 см, підрахували вчені Сеульського національного університету.

"Наше дослідження показує, що серед причин, пов'язаних із кліматом, перерозподіл ґрунтових вод насправді найбільше впливає на дрейф полюса обертання", -- сказав геофізик Кі-Веон Со.

Підземні води заповнюють пори в ґрунті, піску й гірських породах. Їх джерелом є дощі та інші атмосферні опади, які проникають у землю і повільно опускаються до водоносного горизонту.

Люди покладаються на підземні води для різноманітних основних потреб. Багато людей використовують її як основне джерело питної води, особливо в сільській місцевості, де поверхнева вода недоступна.

Фермери залежать від ґрунтових вод для зрошення сільськогосподарських культур, що гарантує продовження виробництва продуктів харчування навіть за недостатньої кількості дощу. Крім того, промисловість використовує підземні води для виробничих процесів і систем охолодження.

Дослідження, яке охоплює період з 1993 по 2010 рік, виявило, що видобуток 2150 гігатонн підземних вод призвів до зміщення осі обертання Землі.

Окрім впливу на нахил і обертання нашої планети, відкачування ґрунтових вод створює тривожну картину щодо зміни клімату.

"Я дуже радий знайти незрозумілу причину дрейфу полюса обертання. З іншого боку, як мешканець Землі та батько, я стурбований і здивований тим, що відкачування ґрунтових вод є ще одним джерелом підвищення рівня моря", -- сказав Со.

Нові відкриття про відкачування підземних вод відкривають нові двері для нашого розуміння зміни клімату та нашої здатності діяти, кажуть вчені.

За інформацією УНІАН, протягом останнього десятиріччя запаси прісної води на планеті значно зменшилися. Це, на думку вчених, може викликати збільшення бідності, голоду, конфліктів та епідемій, оскільки багато людей змушені користуватися забрудненими водними ресурсами.

Також ми розповідали, що за останні 6 років швидкість вітрів атлантичних штормів зросла на 29 км/год. Кліматологи пояснили, що це пов'язано з потеплінням вод в океані, що збільшує частоту і потужність ураганів.

Related posts