Маск знову став активним учасником виборчого процесу в Німеччині.
Німецький журнал Welt am Sonntag представив статтю Ілона Маска, в якій він висловив підтримку партії "Альтернатива для Німеччини". У відповідь на це, одна з редакторок вирішила піти з посади на знак протесту.
28 грудня німецьке видання Welt am Sonntag опублікувало колонку американського мільярдера Ілона Маска, в якій він знову висловив підтримку ультраправої партії "Альтернатива для Німеччини" (АдН). У відповідь на це, керівниця відділу думок газети Єва Марі Коґель оголосила про своє рішення піти з посади.
"Мені завжди подобалося очолювати відділ думок у Die Welt і Welt am Sonntag. Сьогодні у Welt am Sonntag з'явився текст Ілона Маска. Вчора після його друку я подала заяву на звільнення", - написала вона у соціальній мережі X, власником якої є Маск.
Читайте також: Маск назвав Шольца "дурнем", той "не звернув уваги"
На веб-порталі Die Welt в розділі Маска з'явився коментар від головного редактора видання Яна Філіпа Бурґарда: "Цей матеріал спонукає до заперечення".
Маск зазначає, що має право висловлюватись про німецьку політику, оскільки зробив суттєві інвестиції в промисловість і технології Німеччини. Він вважає, що німецька економіка "опинилася в пастці бюрократії та обмежуючих норм", критикуючи при цьому міграційну та енергетичну стратегію уряду. Мільярдер також вважає, що обіцянки партії Альтернатива для Німеччини (АдН) є відповіддю на ці виклики. "Стереотип про АдН як про правих екстремістів є абсолютно хибним, адже лідерка партії Аліса Вайдель має одностатева партнерку зі Шрі-Ланки! Хіба це нагадує вам Гітлера? Досить!", - пише він.
Ілон Маск є творцем компанії Tesla, що спеціалізується на виробництві електромобілів, а також приватної космічної фірми SpaceX. Наразі він є одним із головних радників новообраного президента США Дональда Трампа. Цей мільярдер отримає важливу посаду в майбутньому уряді Трампа, очоливши новий підрозділ, що зосередиться на покращенні ефективності державних структур.
Ознайомтеся також: Трамп відкинув можливість президентства Маска в майбутньому.
У своєму аналізі статті головного редактора Die Welt, Бурґард зазначає, що "Маск має підстави вважати, що наша країна переживає економічну та культурну кризу". Він підкреслює, що "недостатня міграційна, енергетична та соціальна політика часів Меркель і коаліції 'світлофор' поставила під загрозу наше благополуччя. Діагноз Маска справедливий, однак його терапевтичний підхід, що виключно партія АдН може врятувати Німеччину, є вкрай помилковим".
Він підкреслює, що Альтернатива для Німеччини (АдН) має намір вивести країну з Європейського Союзу, що могло б стати "катастрофою для держави, яка є великим експортером", оскільки понад половини німецького експорту спрямовані на внутрішній європейський ринок. Бурґард також зазначає, що АдН — це не лише Аліса Вайдель, а й інші політики з більш радикальними поглядами. У кількох регіонах Німеччини суди визнали молодіжні організації цієї партії правоекстремістськими. "Навіть вельми талановиті люди можуть помилятися", — підсумовує головний редактор.
Також зверніть увагу: Шольц: Мультимільйонери можуть висловлюватися невірно.
Саме видання Die Welt також опублікувало на сайті текст глави відділу "Суспільне і соціальне" Франциски Циммерер (Franziska Zimmerer) під заголовком "Чому я б не надрукувала цю статтю". "Багато колег виступали проти публікації, зокрема і я", - зізналася журналістка. Вона назвала статтю Маска "передвиборним зверненням за АдН". "Він використовує Welt як платформу і тим самим виставляє на посміховисько всіх журналістів, яких і так висміює щодня: застарілі ЗМІ, що підстрибують, коли цього хоче найбагатша людина у світі", - пише Циммерер.
Згідно з інформацією, наданою журналом Der Spiegel, кілька провідних журналістів редакційної ради Die Welt висловили свої заперечення проти публікації статті, підготовленої Маском. Видання зазначає, що "гостьовий матеріал, очевидно, був організований Матіасом Дьопфнером - керівником Axel Springer, який випускає Die Welt". "Кажуть, що незадовго до Різдва він звернувся до Маска з проханням опублікувати допис на платформі X, в якому йшлося про те, що "тільки АдН може врятувати Німеччину", - повідомляє Spiegel.
Портал Medieninsider повідомляє, що деякі члени редакції Die Welt висловили незадоволення щодо публікації статті Маска, охарактеризувавши її як "передвиборчу рекламу, замасковану під гостьовий матеріал". Medieninsider також зазначає, що минулого року група журналістів створила комітет для захисту незалежності видання, коли стало відомо про витік однієї з повідомлень Дьопфнера, в яких він висловлював намір підтримати Вільну демократичну партію Німеччини (ВДП) через таблоїд Bild, що також належить медіаконгломерату Axel Springer.