"Ми вже здобули своє": представник ТЦК прокоментував чоловіків, які ухиляються від служби в армії.
За словами військового, цивільні чоловіки нерідко проявляють неповагу до працівників ТЦК, не враховуючи при цьому, що ці люди також брали участь у бойових діях.
Військовослужбовець Олександр Бойко, відомий під позивним "Отаман", після отриманих на фронті контузії та поранення повернувся до служби у Восьмому відділі Полтавського районного ТЦК та СП в Машівці. Незважаючи на важкі випробування, він не планує залишати лави Збройних Сил України, оскільки помічає, що багато цивільних чоловіків не прагнуть активно боротися за захист Батьківщини.
"Чоловіки не прагнуть приходити сюди, щоб захистити свої родини - матерів, дітей, жінок. Натомість, вони шукають прихисток за спинами своїх партнерок. Чесно кажучи, не можу зрозуміти, як їм вистачає совісті! Я так не в змозі вчинити", - зазначив він в інтерв'ю для видання "Полтавщина".
Наразі "Отаману" доводиться багато спілкуватися з військовозобов'язаними, перевіряти документи та виписувати повістки на уточнення даних або проходження військово-лікарської комісії.
За висловлюваннями сержанта, найбільшою проблемою є те, що деякі люди не здатні усвідомити суть військового обов'язку, внаслідок чого починають влаштовувати конфлікти і висловлювати образи на його адресу. Крім того, він часто стикається з питаннями, чому ж він не бере участі у бойових діях особисто.
"У мене в душі таке обурення, що я боровся не лише за себе, а й за інших, проливаючи кров, а вони, замість підтримки, просто ховаються й ще й скаржаться: 'Ми тут ні при чому, ідіть самі воюйте'. А чому б вам не взятися за зброю? Ми вже виконали свою частину! Якщо у вас є любов до родини, до дітей, ви повинні встати на їх захист. Якби росіяни не скоювали жахливих злочинів, можливо, їх позицію можна було б зрозуміти. Але ж вони приходять і знищують усе на своєму шляху. Хіба людям не зрозуміло, що коли ворог дійде до нас, вже нічого не можна буде зробити?" - підкреслив військовий.
Бойко переконаний, що ворога слід відправляти подалі від власного дому. Тому він закликає всіх чоловіків вирушити на захист своєї батьківщини:
"Тоді, коли ми з хлопцями все кинули і пішли в ЗСУ, ніхто з нас не зважав на свій страх - як можна думати про особисте, коли мова про виживання країни? Якби ніхто з нас не став у стрій тоді, тут би зараз було набагато гірше і страшніше, бо ворог би докотився дуже швидко. Тому кажу кожному: та будь ти мужиком, зберися і піди виконай свій обов'язок - і перед країною, і перед рідними, і перед собою".
Як писав УНІАН, в Україні запрацювала гаряча лінія з питань мобілізації та обліку військовозобов'язаних, куди можна також подати скаргу на роботу ТЦК. Гаряча лінія надає швидку і доступну інформацію про військову службу. Звернутися на неї можна за телефоном - 0800301937.
Одночасно, експосадовець, який раніше обіймав посаду командира взводу батальйону "Айдар", Євген Дикий підкреслює, що Україні слід терміново запровадити суворі законодавчі ініціативи в сфері мобілізації. Він зазначає, що першим кроком має стати визначення максимального терміну служби, а другим – введення кримінальної відповідальності за ухилення від мобілізації.