Міністерство оборони США не виявляє жодних свідчень того, що Росія має намір використовувати ядерну зброю в Україні.
Представниця Пентагону Сабріна Сінгх під час брифінгу 19 листопада повідомила, що у Міністерстві оборони США не відчувають здивування через рішення Росії переглянути свою ядерну доктрину.
Вона зазначила, що в останні тижні Москва дала зрозуміти про плани оновлення своєї ядерної доктрини.
"Це та сама безвідповідальна риторика, яку ми бачили раніше і яку ми спостерігали, чесно кажучи, протягом останніх двох років. Тож це те, за чим ми продовжуватимемо спостерігати. Але ми не бачимо жодних ознак того, що Росія готується застосувати ядерну зброю в Україні, і ми не бачимо жодних змін, які потрібно внести в нашу власну ядерну позицію", - заявила Сінгх.
Президент Російської Федерації Володимир Путін підписав указ, який підтверджує Основи державної політики країни в сфері ядерного стримування. Цей документ був опублікований на офіційному порталі правової інформації Росії 19 листопада і вже вступив у силу.
Ознайомтеся також: Сибіга в Сполучених Штатах звернувся до Конгресу з проханням визнати дії Росії в Україні як геноцид.
Актуалізована доктрина стверджує, що причиною для застосування ядерної зброї може стати "агресія, що виходить від будь-якої неядерної країни проти Російської Федерації та її партнерів, за підтримки ядерної держави", а також масштабна повітряна атака з використанням неядерних засобів, включаючи безпілотні літальні апарати.
Путін запропонував оновити доктрину ядерного стримування на засіданні Ради безпеки РФ 25 вересня. Речник президента РФ Дмитро Пєсков говорив, що зміни слід розглядати як "певний сигнал" для Заходу. "Це сигнал, який попереджає ці країни про наслідки в разі їхньої участі в нападі на нашу країну різними засобами, причому не обов'язково ядерними", - заявив Пєсков.
Ядерну доктрину Москва оновила у 1000 день війни РФ проти України, а також на тлі повідомлень про застосування Києвом американської ракети ATACMS для удару по складу боєприпасів під Брянськом.