Світ у небезпеці: які помилки були допущені на переговорах між Україною та Росією в Стамбулі.


Третій етап перемовин між українською та російською делегаціями відбувся в середу в Стамбулі, однак тривав менше години.

Про це пише The Wall Street Journal.

Як зазначив голова української делегації та секретар РНБО Рустем Умєров, досягти навіть домовленості щодо припинення вогню не вдалося.

"У нас немає жодних досягнень у встановленні миру чи припиненні вогню," -- зазначив Умєров.

На його думку, Україна знову висунула ініціативу провести зустріч президента Зеленського з Путіним, але Москва знову відмовилася. Російську делегацію очолював Володимир Мединський — екс-міністр культури та близький соратник президента Росії.

Політологи охрестили ці переговори "дипломатичним кабукі", порівнюючи їх з японським театром, де актори виконують заздалегідь прописані ролі.

Олександр Габуєв, керівник Центру Карнегі Росія-Євразія, вважає, що "Пан Путін, з зрозумілих причин, наразі не проявляє інтересу до жодних угод, які не передбачають повну капітуляцію України".

Незважаючи на зусилля президента США Дональда Трампа виступити в ролі міжнародного посередника, він публічно запропонував Росії ультиматум: 50 днів для укладення мирної угоди, в іншому випадку країни-партнери РФ стикнуться з 100% тарифами на свої товари. Проте експерти ставлять під сумнів ефективність такої стратегії тиску, вважаючи, що вона навряд чи зможе змусити Москву змінити свою позицію.

Одночасно Трамп запевнив, що надасть Україні нові комплекси протиповітряної оборони Patriot.

"Росія та Україна вперше за багато років проводять прямі переговори завдяки лідерству президента Трампа", -- заявила речниця Білого дому Анна Келлі.

Нагадаємо, переговори в Туреччині завершилися 23 липня ввечері. Сторони, зокрема, домовилися про обміни не лише військових, а й цивільних осіб.

Україна представила російській стороні три ключові вимоги під час третього етапу переговорів. Умєров вважає, що виконання цих умов сприятиме мирному врегулюванню та завершенню конфлікту в нашій країні.

14 липня президент Сполучених Штатів Дональд Трамп оголосив про досягнуту угоду з генеральним секретарем НАТО Марком Рютте. Згідно з цим договором, країни-учасниці Альянсу планують закуповувати американське озброєння, зокрема системи Patriot, для подальшої передачі Україні. Трамп повідомив, що Київ отримає 17 таких комплексів.

Проте, Державний департамент США наразі не розкриває повний перелік країн, які підтвердили свою участь у цій ініціативі. Тим часом, за даними Politico, Франція, Італія та Чехія вже висловили свої наміри не приєднуватися до програми.

Related posts