Новий підхід до мобілізації: у Верховній Раді представили три можливі сценарії змін.
В комітеті з питань нацбезпеки розповіли про труднощі, які супроводжують призов до лав ЗСУ.
В Україні знизились темпи мобілізації в порівнянні з показниками літніх місяців - про це протягом останнього час заявили одразу декілька народних депутатів.
"З вересня ми спостерігаємо зниження рівня мобілізації. Після серпня, коли Генштаб досяг запланованих показників, ситуація почала погіршуватися. На жаль, восени мобілізаційні темпи зменшилися, і цю тенденцію я пов'язую з наказом головнокомандувача Сирського, який був викликаний втратами в бойових підрозділах. На жаль, до грудня ми навряд чи зможемо виконати план Генштабу, ані для цього року, ані для нинішнього місяця. Тому ситуація залишається складною, і ми, на жаль, повертаємось до обставин весни 2024 року", -- зазначила в ефірі "Говорить великий Львів" народна депутатка та член парламентського комітету з питань національної безпеки, оборони та розвідки Соломія Бобровська.
В коментарі для ТСН.ua Соломія Бобровська так відповіла на питання про те, що повинна зробити держава для належного комплектування Сил оборони: "Я не впевнена, що зараз можливо кардинально знову підійти до мобілізації і щось виправити. Перше: припинити застосовувати грубу фізичну силу і перевищувати повноваження. "Бусифікація" знищує всі потуги рекрутингу і адекватної мобілізації. Друге: відповідальність ТЦКівцям за порушення і перевищення повноважень. Третє: ОМС (органи місцевого самоуправління) та ОВА -- змусити їх долучитись".
За словами Соломії Бобровської, перебування частини чоловіків вдома (про це останнім часом повідомляється в соцмережах -- Ред.) ускладнює мобілізацію.
"Виявити людей стало складніше, але наскільки це є нагальною проблемою в даний момент — важко оцінити," — зазначила парламентарка.
Одночасно на веб-ресурсі президента України була опублікована петиція, що закликає до мобілізації жінок у Збройні сили України. Автором цього звернення виступає чоловік, який подав його 1 листопада. Протягом п'яти днів петицію підписали 318 осіб. Серед підписантів 54 чоловіки, включаючи автора, а решта — жінки.