Є ймовірність виникнення сильного землетрусу: експерт у галузі сейсмології вказав на найбільш ризикований район України.


Експерт зазначає, що неможливо точно визначити ні час, ні інтенсивність землетрусу.

Потужний землетрус, який стався на днях у зоні Вранча на території Румунії, відчули і в Україні. Мешканці Одеської області повідомляють про гойдання люстр та брязкотіння дрібних предметів на полицях сервантів.

Місцева влада запевняє, що через підземні поштовхи руйнувань споруд та травмувань людей не зафіксовано.

ТСН.ua досліджував, якою інтенсивністю відзначався цей землетрус, а також чи є ризик його повторення або появи ще більш сильних коливань.

Сейсмолог Олександр Кендзера повідомив, що в Румунії, в регіоні Вранча, відбувся землетрус. Проте, за його словами, цього разу не було загрози для України.

Землетрус стався на глибині 135 кілометрів, що є місцем його епіцентру. Це призвело до відчуття його на поверхні на дуже великій території, включаючи південно-західні регіони України та Придністров'я. Найсильніше підземні коливання відчули жителі Румунії та Молдови, тоді як в Україні їх зафіксували в південно-західній частині Одеської області. Тут сила поштовхів була досить невеликою — не більше 2-3 балів, - повідомив ТСН.ua Олександр Кендзера, директор Інституту геофізики ім. С. І. Субботіна НАН України.

Експерт додає, що землетрус такої сили не може спричинити серйозних руйнувань будівель чи завдати іншої шкоди, лише налякати людей.

"Для України цей землетрус ніякої шкоди не приніс. Просто він стався і не більше того. Його магнітуда у Румунії оцінюється від 5,2 до 5,6, а до південного-заходу Одеської області дійшли лише його менші поштовхи інтенсивністю у 2-3 бали", - пояснює сейсмолог.

Експерт повідомляє, що існує реальна ймовірність виникнення нових сильних землетрусів в Україні.

"Маючи по сусідству зону Вранча, до виникнення землетрусів потрібно бути готовими. Допомогти у цьому може карта загального сейсмічного районування територій України. На ній чітко показано, що найбільша інтенсивність землетрусу із зони Вранча на території України може досягати 7 балів. Аналогічні струшування можуть проявлятися на ґрунтах третьої категорії на південному заході Одеської області", - розповідає Олександр Кендзера.

Він підкреслює, що для запобігання негативним наслідкам землетрусів необхідно зводити сейсмостійкі споруди в зонах з високою сейсмічною активністю. Крім того, при проектуванні та будівництві слід обов'язково враховувати документацію, що стосується сейсмічного районування.

"Розумієте, передбачити землетрус неможливо. Хоча його виникнення цілком імовірне, точної дати та сили ніхто у світі наразі не в змозі визначити, і, скоріше за все, не зможе. Такі прогнози не призведуть до жодного результату. Уявіть ситуацію: мер міста отримує повідомлення про те, що завтра о 5 ранку очікується землетрус силою 7 балів. Що йому робити? Звичайно, він може вирішити евакуювати місто, але це більше нагадуватиме хибне тривожне повідомлення - землетрус може й не статися", - зазначає Олександр Кендзера.

Сейсмолог підкреслює, що саме тому такий прогноз немає ніякого сенсу. Бо мер не зможе прийняти вірного рішення.

"Зовсім інша справа, якщо мер буде чітко знати, що у його місті теоретично може статися землетрус у 7 балів. І буде контролювати, щоб усі будинки будувалися виключно сейсмостійкими. Тоді місто зможе спокійно зустріти землетрус у 5 чи 7 балів. Без паніки та руйнувань. Саме на це потрібно орієнтуватися, особливо у небезпечних регіонах, де такі землетруси можуть виникати", - підсумовує Олександр Кендзера.

Раніше ТСН.ua повідомляв про можливість сильних землетрусів, які можуть вразити територію України: які регіони ризикують і які дії вжити.

Также рекомендуем ознакомиться с:

В Україні прогнозують сильний землетрус – коли це станеться і в яких регіонах (карта)

Чи перетвориться Крим на безводну пустелю, і чим загрожує Росії виснаження водних ресурсів: експерт вразив несподіваними прогнозами.

Related posts