Міністерство закордонних справ України вважає концепцію Сікорського стосовно Криму абсолютно неприйнятною.


Територіальна цілісність України не може бути предметом для жодних компромісів, наголосили в МЗС у відповідь на пропозицію польського міністра Радослава Сікорського передати Крим під мандат ООН.

У Міністерстві закордонних справ України висловили рішучий протест проти ініціативи польського міністра закордонних справ Радослава Сікорського, який запропонував передати Крим під управління Організації Об'єднаних Націй (ООН) з метою організації "справедливого референдуму" на півострові.

"Територіальна цілісність України завжди залишалася і залишиться поза межами будь-яких дискусій чи угод. Крим належить Україні. І це беззаперечно", - зазначили в Міністерстві закордонних справ.

У ній зазначається, що Крим є "центром ваги європейської архітектури безпеки", і що її повноцінне відновлення можливе лише після повної деокупації всієї території України, включно з українським півостровом.

В МЗС наголосили, що очікують від партнерів подальшої рішучої підтримки, щоб примусити Росію повернутися до поваги до міжнародного права і Статуту ООН, вивести війська та озброєння з усієї території України та відновити її територіальну цілісність, а також притягнути Росію до відповідальності за її агресію проти України і за скоєні злочини.

"Усі зусилля повинні бути зосереджені на швидкому досягненні цих цілей, а не на тому, щоб задовольнити апетити Кремля, нехтуючи інтересами України та міжнародним правом," - підкреслюється у заяві.

19 вересня стало відомо, що Сікорський під час конференції "Ялтинська європейська стратегія" (YES) запропонував передати Крим під мандат ООН.

"Крим має символічне значення для Росії, особливо для Володимира Путіна, в той час як для України він є стратегічно важливим. Тому мені важко уявити, як можлива угода без демілітаризації цього регіону. Ми могли б передати Крим під контроль ООН, щоб організувати справедливий референдум після встановлення, хто є законними мешканцями, та інших подібних аспектів... І це питання можна було б відкласти на 20 років", - підкреслив міністр закордонних справ Польщі.

Напередодні цю заяву розкритикував голова Меджлісу кримськотатарського народу Рефат Чубаров, охарактеризувавши її як "недопустиму і цинічну". Він вважає, що пропозиція Сікорського не відповідає "ні національним інтересам України, ні правам і потребам корінного кримськотатарського народу".

Related posts