У Сумській області правоохоронці виявили незаконного дослідника археологічних артефактів.


Про це повідомили на сайті Поліції Сумщини, передає Укрінформ.

Згідно з отриманими даними, правоохоронні органи отримали інформацію про те, що на одній з онлайн-платформ відбувається нелегальний продаж історичних артефактів. Поліція оперативно відреагувала на цю інформацію та розпочала розслідування за цим фактом.

Згідно з попередніми розслідуваннями правоохоронців, "поціновувач антикваріату" здійснював розкопки без необхідних дозволів, знаходячи унікальні артефакти, які становлять частину національної культурної спадщини.

"Чоловік, замість того щоб передати знахідку до відповідних служб, вирішив залишити її при собі та навіть виставити на продаж, що є порушенням закону", - зазначили в поліції.

Зазначається, що під час санкціонованого обшуку за місцем мешкання чоловіка, працівники поліції виявили артефакти, що охоплюють широкий історичний період - від раннього залізного віку (IX-VIII століття до н.е.) до початку XX століття.

"Згідно з повідомленням, до експертного дослідження були передані металевий зігнутий меч із руків'ям у формі 'Грифона', фрагменти прикрас, що належать до зарубинецької археологічної культури, бронзові наконечники стріл залізного віку, а також різноманітні прикраси, аксесуари та побутові предмети з різних історичних періодів. Після проведення досліджень ці історичні артефакти будуть передані до Національного музею історії України."

У зв'язку з цим випадком, поліція ініціювала кримінальне провадження відповідно до частини 1 статті 193 Кримінального Кодексу України, яка стосується "Незаконного привласнення знайденого або випадково виявленого чужого майна чи скарбу, що має визначну історичну, наукову, художню або культурну цінність". На даний момент триває досудове розслідування.

Як вже повідомляв Укрінформ, Німецький археологічний інститут підтримує українських дослідників, зокрема співробітників Історико-культурного заповідника "Більськ" у Полтавській області, надаючи стипендії. Це дозволяє українським науковцям протягом трьох років здійснювати великомасштабні дослідження, зокрема археологічні розкопки.

Related posts