Незабаром настане час важливих виборів: як провести межу на мапі, що забезпечить Україні перспективу - екс-командувач ВПС Великої Британії.


Момент, коли потрібно приймати непрості рішення, наближається: як провести кордон на мапі, що забезпечить Україні перспективу — колишній військовий пілот Великої Британії.

Якщо конфлікт з Росією триватиме довше, це може призвести до ослаблення України та втрати ще більшої кількості територій. Таку думку висловив колишній британський військовий льотчик Шон Белл в інтерв'ю для ТСН під час телемарафону "Єдині новини".

"В Україні ситуація нині складна. Росія має значну перевагу в масштабах і продовжує свою агресію на фронті. Якщо єдиним виходом буде те, що українці повинні продовжувати боротьбу до повного вигнання російських військ з їхньої території, я вважаю, що багато людей на Заході це зрозуміють. Однак я сумніваюся, що буде можливість підтримувати таку ж інтенсивність допомоги, як наразі", - зазначив Белл.

Він нагадав, що президент України Володимир Зеленський під час візиту до США представив свій План перемоги, складові якого не розголошуються.

"На мою думку, у цій ситуації необхідно врахувати три ключові аспекти. По-перше, слід розглянути, яким чином можна забезпечити стабільну підтримку для України. По-друге, важливо знайти способи для посилення дипломатичного тиску на Росію. І нарешті, третій момент – це питання, як примусити Росію відповісти за завдані нею збитки. Однак наразі я не бачу чітких шляхів для досягнення цих цілей," - висловив свою думку колишній пілот.

Белл підкреслив, що Україна зазнає величезних втрат у цій війні, як і Росія. Тому важливо обговорювати, яким чином можна наблизитися до перспективи, в якій Україна стане гордою та незалежною державою з реальними гарантіями безпеки.

"Якщо існує можливість досягти бажаного майбутнього, то саме це є справжньою метою боротьби. Чи буде необхідно зіштовхнутися зі складними виборами на цьому шляху? Так. Але лише українці можуть реалізувати це", - зазначив Белл.

"Ми не обговорюємо поразку – ми міркуємо про те, коли слід розпочати нову дискусію... Два роки тому Захід був одностайним у своїй думці, що Росії необхідно залишити Україну і зазнати краху. Наразі я не впевнений, що ці ж самі слова звучать нині. Ніхто не висловлює думку, що Україні потрібно капітулювати, проте тривають розмови про те, як ми можемо сприяти Україні на шляху до її світлого майбутнього", – додав він.

На думку Белла, важливим чинником у цій справі є західна підтримка в процесі відновлення України, яка здатна прискорити розвиток держави.

"Коли військовий шлях не приносить успіху, а Україні бракує військових ресурсів, яким чином вона може зберегти свій суверенітет? Історичний досвід свідчить, що ситуація у світі не є простою і однозначною. Це не лише питання абсолютної перемоги чи поразки. Якщо конфлікт затягнеться, існує ймовірність, що Україна стане ще більш вразливою і втратить ще більші території. Тому ми наближаємося до важливого моменту – моменту ухвалення складних рішень. Я маю на увазі визначення меж, які дозволять Україні заявити: "ми втратили цю частину землі, але, принаймні, у нас є перспектива на майбутнє", - наголосив Белл.

Він висловив переконання, що Україні не вдасться стати членом НАТО, поки частина її території залишатиметься під контролем Росії. Адже Путін ясно дав зрозуміти, що не бажає бачити НАТО на своїх кордонах. Таким чином, альтернативним варіантом для України могло б стати розміщення військових баз союзних держав на своїй території.

Згадаємо, що раніше було зазначено, що

Related posts