З черговим натхненням з українського досвіду, у Франції розробили власний морський дрон під назвою Seaquest S.


Відомо, що морський дрон буде базуватися на борту бойових кораблів ВМС Франції.

Французька оборонна компанія Sirehna, яка є частиною кораблебудівного гіганта Naval Group, провела випробування свого універсального морського безпілотника, відомого як Seaquest S. Цей дрон має довжину 10 метрів і здатен функціонувати автономно протягом 24 годин, повідомляє Defense News.

В організації, що займалася розробкою цього дрону, акцентували увагу на тому, що під час реалізації проєкту було враховано український досвід використання безпілотних катерів у конфлікті з Росією на Чорному морі.

У виданні підкреслили, що французький морський дрон Seaquest створюють як багатоцільовий апарат, що буде мати модульне оснащення, залежно від завдання, тобто ведення розвідки або радіоелектронної боротьби, патрулювання акваторії, полювання на підводні човни або ж ураження кораблів противника.

Також цей морський дрон буде базуватися на борту бойових кораблів ВМС Франції.

Водночас, П'єр-Антуан Фліш, керівник дивізіону безпілотних систем компанії Naval Group, пояснив, чому було обрано "модульний" підхід для оснащення морського дрона для Франції. За його словами, розробники дізналися, що в Україні нові зразки морських дронів з'являються кожні шість місяців, оскільки з такою динамікою російські окупанти постійно вдосконалюють свої засоби протидії цій технології.

У свою чергу, фахівці Defense Express висловили свої думки щодо цієї нової розробки:

Defense Express підкреслює, що французи оцінили український досвід у використанні морських безпілотників настільки високо, що вирішили відмовитися від створення нових версій цього озброєння кожні шість місяців. Натомість, вони вважають доцільнішим впроваджувати можливість "апгрейду" вже існуючих розробок, використовуючи модульний принцип в оснащенні апаратів.

Аналітики також звертають увагу на співвідношення "ціна/ефективність". На даному етапі мова йде лише про спуск на воду першого зразка морського безпілотника Seaquest S. Компанія Naval Group має пройти всі етапи тестування цього дрона, після чого планується його запуск у масове виробництво.

"Проте, з іншого боку, це стане цікавою ілюстрацією того, як переосмислення українського досвіду у використанні безпілотних катерів може змінити сучасну морську війну," - зазначили у Defense Express.

Раніше Євген Єрін, представник Головного управління розвідки Міністерства оборони, повідомив, що в Україні активно відбуваються як виробничі процеси, так і вдосконалення, розробка та освоєння нових можливостей для морських дронів Magura V5.

Коли його запитали про можливість появи підводного аналога дрона Magura V5, представник ГУР підкреслив: "Не можу розкривати деталі. Можу запевнити, що робота в цьому напрямку ведеться, результати з'являться, і ви їх неодмінно побачите".

Також було зазначено, що російські сили намагаються створити аналоги морських дронів Magura V5. У Головному управлінні розвідки акцентували увагу на тому, що інтерес до цієї технології існує у світі, проте наразі вона повинна бути спрямована на звільнення українських територій, морських просторів та повітряного простору.

Related posts