Не слід витрачати час даремно: єврокомісар наполягає на необхідності накопичити запаси боєприпасів перед конфліктом з Росією.
Андрюс Кубілюс зазначає, що Західна Європа повинна бути підготовлена до можливого агресивного наступу з боку Росії.
Європейський Союз повинен бути готовий до можливих агресивних дій з боку Росії протягом наступних кількох років, і для цього необхідно сформувати хоча б базовий запас боєприпасів. Про це повідомив новопризначений комісар ЄС з оборони Андрюс Кубілюс, підкреслюючи, що це є найефективнішим способом зміцнення недостатньо розвиненої оборонної промисловості блоку, щоб підготувати її до можливих конфліктів.
За інформацією Financial Times, Кубілюс здійснив порівняння свого плану з подібними угодами в сфері природного газу, в рамках яких держави зобов'язані накопичувати резерви та надавати їх сусіднім країнам, які потребують допомоги.
"Чому у нас досі не визначено критеріїв, які б регулювали військову безпеку, для зберігання певної кількості артилерійських снарядів та інших матеріалів... наприклад, пороху?" - підкреслив він.
У березні ЄС виділив 500 млн євро, щоб збільшити виробничі потужності до 2 млн снарядів на рік до кінця 2025 року. Кубілюс сказав, що це вже поліпшення порівняно зі щорічним лімітом у 300 000 снарядів перед повномасштабним вторгненням РФ в Україну, але необхідно ще більше.
"Якщо я не помиляюся, ми все ще відстаємо від росіян", - зазначив він.
Кубілюс висловив бажання встановити більш тісні зв'язки з українськими виробниками озброєння, адже безпілотники та ракети суттєво трансформували сучасні бойові дії. "Вони мають справжній досвід", - зазначив він.
Єврокомісар застеріг, що зволікати не можна, підкресливши оцінку з Німеччини, яка свідчить про те, що Росія потенційно може вчинити агресію проти одного зі членів ЄС до 2029 року.
"Європейцям, які підтримують демократію, слід прагнути до максимальної єдності. Я бачу загрозу в нашій вразливості... і у Путіна може з'явитися спокуса пошукати нові можливості для агресії. Китай також уважно стежить за ситуацією. Вони можуть зробити простий висновок: Захід виглядає надто слабким. Попри те, що економічна сила Заходу в п'ять разів перевищує російську, ми все ще не здатні на перемогу," - підкреслив Кубілюс.
У британській розвідувальній службі повідомили, що атака на склад у Торопці призвела до пошкодження одного з найбільших російських арсеналів боєприпасів, де зберігалося понад 30 тисяч тонн боєприпасів. Цей інцидент негативно вплине на наземні операції Росії, зокрема в Курській області.
Начальник військової розвідки Естонії, полковник Антс Ківіселг, повідомив, що в результаті проведеної атаки було знищено близько 750 000 снарядів, що відповідає тримісячному запасу військ окупантів.