Не НАБУ та САП: політолог розповів, що насправді викликало хвилю протестів в Україні.

Закон №12414, який підриває автономію НАБУ та САП, не є основною причиною протестів, що відбуваються в різних містах України.
Про це в ефірі "Еспресо" заявив політолог Олексій Кошель.
Він закликав владу ухвалювати рішення консенсусом, щоби не було потреби для примусу влади до тих чи інших рішень.
"В умовах війни надзвичайно важливо не підривати авторитет влади. Незалежно від того, чи підтримуємо ми Зеленського та інших політиків, збереження довіри до держави та її інститутів є критично важливим. Я сподіваюся, що ці слова будуть почуті і зрозумілі тими, хто наразі займає владні позиції," — зазначив Кошель.
Політолог підкреслив, що в умовах війни уряд не повинен ризикувати та проводити експерименти в політичній сфері.
"В даний момент не слід проводити експерименти або приймати рішення у політичному контексті. Це потрібно усвідомити, оскільки ризики є надто великими. Також важливо, щоб влада зрозуміла, що справа не лише в НАБУ і САП. Це стало каталізатором для того, щоб молодь та інші вийшли на протести," - зазначив він.
За словами Кошеля, ухвалений закон щодо НАБУ і САП лише загострив ситуацію до крайнощів, а причинами протестів громадян стали невдачі уряду в різних сферах.
"Зокрема, економічна й військова сфера, також провалено питання мобілізації", -- сказав він.
Нагадаємо, в Україні тривають мирні протести проти законопроєкту про НАБУ і САП, який підписав президент Володимир Зеленський.
Через спроби вплинути на автономію антикорупційних інституцій, таких як НАБУ та САП, під загрозою опинилися не тільки фінансові ресурси, але й рівень довіри. Брюссель уже відреагував різко на дії українських властей стосовно антикорупційної системи.