Не повідомив ТЦК про зміну місця проживання та роботи: кого можуть покарати штрафом.
Яка інформація повинна бути надана ТЦК?
Відповідно до частини 11 статті 38 Закону України "Про військовий обов'язок і військову службу", призовники, військовозобов'язані особи та резервісти зобов'язані інформувати відповідні органи про будь-які зміни у своїх даних, що стосуються військового обліку.
Цю інформацію слід надати особисто протягом семи днів. Також можна скористатися ЦНАПами або "інформаційно-телекомунікаційними системами" для її передачі.
У разі порушення норм військового обліку, стаття 210 Кодексу України про адміністративні правопорушення встановлює покарання у вигляді штрафу.
Водночас у примітці до статті зазначено, що штрафи не застосовуються, якщо державний реєстр призовників, військовозобов'язаних і резервістів може отримати ці дані через електронний обмін інформацією з іншими реєстрами, базами чи системами, які ведуть державні органи.
Отже, притягнення до відповідальності за несвоєчасне інформування про зміни можливе лише в ситуаціях, коли відповідна інформація відсутня в існуючих реєстрах або базах даних.
"Згідно зі статтею 210 Кодексу України про адміністративні правопорушення, вас можуть притягнути до відповідальності, якщо протягом семи днів ви не надали необхідну інформацію, особливо якщо відсутні реєстри чи бази даних, з яких можна було б отримати ці дані. Наприклад, якщо роботодавець інформує податкові органи про прийняття на роботу, то інформація про місце працевлаштування буде в цих органах. У такому випадку навряд чи можна знайти дані щодо зміни посади в будь-якому державному реєстрі", - зазначає фахівець.
Аналогічно, стосовно зміни здоров'я, не існує єдиної бази даних, зазначає експерт. Отже, якщо у особи немає офіційно встановленої інвалідності, але є короткочасні проблеми зі здоров'ям (наприклад, перелом ноги), це може сприйматися як невиконання обов'язку інформувати про зміни в стані здоров'я, що може вплинути на виконання військових зобов'язань.
"В Україні не існує єдиного реєстру телефонних номерів, контактних засобів та адрес електронної пошти. Тому, якщо під час наступного візиту ви надасте інформацію про інші засоби зв'язку, це може бути розцінено як порушення", - зазначає Лідія Карплюк.