"Неінноваційні підходи: експерт пояснив, на чому РФ зосереджує увагу у виробництві безпілотників"
На переконання Киричевського, масовість виробництва дронів у Росії не передбачає технологічного удосконалення.
Військовий аналітик Іван Киричевський зазначив, що основною проблемою для російських сил є необхідність нарощування виробництва безпілотних літальних апаратів, а не вдосконалення їх технологій.
"Те, що в росіян є термобаричні боєприпаси для БпЛА Shahed, було відомо ще на початку цього року. Просто чомусь цей факт тільки зараз зʼявився в публічному просторі. Це стало відомо тільки після того, як наші дроноводи осмислили цю новацію на російських дронах, потім обкатали свої термобаричні боєприпаси з БпЛА на російських нафтопереробних заводах. І, як бачимо, дуже добре випробували", - розповів він в етері Еспресо.
Він вважає, що масштабне виробництво дронів у Росії не сприяє технологічному прогресу.
"На даний момент російські сили акцентують увагу на обсягах виробництва безпілотників. Значний обсяг виготовлення свідчить про те, що технології, які використовуються, є досить простими. Не варто наділяти російські дрони надзвичайними властивостями, оскільки це не відповідає дійсності," - зазначив експерт.
Він вважає, що дрон, який вартує кілька сотень доларів не можга зробити супер технологічним. Він додав:
"Проблема в тому, що цих "шахедів" та "гербер" занадто багато. Тільки 7000 БпЛА Shahed було випущено по Україні за неповний 2024 рік. Тому для них головна проблема полягає в збільшенні обсягів виробництва, а не технологічність БпЛА".
Російські військові почали застосовувати безпілотники "Шахед-136" з термобаричними боєприпасами для атак на Україну. За інформацією Інституту вивчення війни, до такого висновку прийшов Київський науково-дослідний інститут судових експертиз, який проаналізував залишки цих безпілотників, які використовувалися росіянами для обстрілів українських територій з 26 по 29 жовтня.