Не лише медичні працівники та фармацевти: які жінки мають стати на військовий облік з 1 січня.


Новий законопроєкт змінив правила військового обов'язку для громадян України.

Починаючи з 1 січня 2025 року триває мобілізація в Україні, яка стосується насамперед військовозобов'язаних чоловіків віком від 18 років, якщо вони служили в армії або пройшли військову кафедру, а також від 25 до 60 років, якщо немає жодного військового досвіду. УНІАН розповість, чи будуть з нового року призивати жінок.

3 грудня 2024 року Верховна Рада України ухвалила в першому читанні законопроєкт №12076, згідно з яким жінки, які бажають служити в Збройних Силах України, повинні стати на військовий облік призовників і пройти базову військову підготовку. Всі дані про них будуть занесені до військового реєстру, а після завершення базової підготовки вони автоматично отримають статус військовозобов'язаних.

Оскільки в Конституції України не передбачено розподілу обов'язків за статевою ознакою, усі зобов’язання чоловіків перед державою у воєнний час автоматично поширюються і на жінок.

Проте закон про мобілізацію не зобов'язує жінок служити в Збройних Силах України - підписати контракт представниці прекрасної статі можуть тільки на добровільних засадах.

Як зазначалося раніше, примусова мобілізація жінок в Україні є неможливою, тому до лав армії можуть приєднатися лише ті дівчата, які самостійно ухвалили це рішення.

У жінок, які мають медичну або фармацевтичну освіту, і досягли віку 18 років, повинен бути документ про взяття на військовий облік. Це стосується всіх медиків і фармацевтів жіночої статі від 18 до 60 років, які за станом здоров'я придатні до служби. Особисті дані таких фахівців також будуть внесені до реєстру, але, на даний момент, це не означає автоматичну військову повинність для дівчини.

Починаючи з 1 січня 2025 року, в Україні не буде запроваджено примусову мобілізацію жінок. Список професій, зокрема спеціальностей медичних і фармацевтичних закладів вищої освіти, для яких жінки повинні стати на військовий облік, створено з іншої мети. Збір інформації дозволить визначити, який запас кваліфікованих фахівців існує в країні на теперішній час.

Related posts