Не лише Усик та Магучіх. Топ-15 українських спортсменів, які здобули перемоги у цьому році.
РБК-Україна презентує свій список із 15 найвидатніших українських спортсменів року.
Під знаковим синьо-жовтим стягом були досягнуті як глобальні, так і місцеві перемоги. Усі вони, без сумніву, мали велике значення для українських фанатів.
Зображення: Хокейна збірна України (facebook.com/fhu.com.ua)
Хокеїсти вже давно не радували результатами, але в 2024-му здійснили справжній прорив. Підопічні Дмитра Христича, блискуче виступивши на ЧС, підвищилися в класі і наступного року боротимуться за вихід до світової хокейної еліти.
Зображення: Ірина Коляденко (instagram.com/olympic_team_ukraine)
Після пережитої російської окупації Ірпеня, бронзова медалістка Олімпійських ігор у Токіо зібралася з силами, щоб знову повернутися до спорту та взяти участь у своїх другорядних Олімпійських змаганнях. У Парижі 26-річна спортсменка виборола срібло.
Изображение: Святослав Михайлюк (instagram.com/sviat_10)
Він - далеко не зірка найсильнішої баскетбольної ліги світу, проте у 2024-му вийшов переможцем у складі легендарного "Бостон Селтікс". Став лише другим українцем - чемпіоном НБА після Станіслава Медведенка.
Зображення: Еліна Світоліна (instagram.com/rolandgarros)
Можливо, в плані результату не найкращий рік для найтитулованішої українки в цьому виді спорту. Проте статус харизматичного лідера, справжнього патріота й представника своєї країни - теж багато чого вартий. На корті вдало виступила на турнірі в Окленді, де поступилась лише в фіналі, а також на Вімблдоні, де досягла чвертьфінальної стадії.
Зображення: Ілля Забарний (x.com/afcbournemouth)
Виступаючи за середняк АПЛ, "Борнмут", Забарний став найбільш послідовним українським легіонером в одній з провідних ліг світу. Вболівальники англійської команди визнали його найкращим гравцем сезону 2023/24. Українські фанати також віддали йому перше місце серед футболістів національної збірної. Наразі активно обговорюється можливий перехід Забарного до одного з топ-клубів у найближчому трансферному вікні.
Зображення: Національна команда України з волейболу (pvlu.org)
Декілька легіонерів-лідерів вирішили проігнорувати призначення нового головного тренера, оголосивши збірній демонстративний бойкот: мовляв, подивимось, як ви зможете виступити без нас. Проте без їхньої участі команда, в основному сформована з гравців українського чемпіонату, під управлінням аргентинця Рауля Лосано здобула золото Євроліги та вперше пробилася до престижного турніру – Ліги націй.
Фото: Людмила Кіченок (Getty Images)
Провела найуспішніший свій сезон у парному тенісі. Виграла турнір Grand Slam – US Open, стала фіналісткою Australian Open та здобула ще два титули на WTA. Вдруге поспіль брала участь у парному Підсумковому турнірі. Уболівальники визнали Людмилу найкращою українською тенісисткою 2024 року.
Зображення: Національна команда України з футзалу (facebook.com/UKRAINEFUTSAL)
На чемпіонаті світу наші футзалісти вперше здобули медалі в історії. Команда під керівництвом Олександра Косенка завоювала "бронзу", перевершивши попереднє досягнення — четверте місце, яке було зафіксовано на Мундіалі 1996 року.
Фото: Денис Берінчик (Top Rank Boxing)
Протягом року українські профі-боксери залишалися в тіні досягнень Олександра Усика. Однак, навіть без подвійного успіху цієї видатної фігури, були помітні досягнення. По-перше, два чемпіонські титули в легкій вазі. Ломаченко, здобувши пояс IBF, знову потрапив до переліку кращих боксерів. А Берінчик вперше піднявся на вершину, несподівано завоювавши титул WBO.
Зображення: Андрій Лунін (facebook.com/RealMadrid)
Вперше отримав шанс стати основним у "Реалі" і скористався ним. Він не зіграв у великих фіналах, але твердо увійшов до переліку топ-голкіперів світу. Став третім у суперечці за Трофей Яшина та четвертим - на премії FIFA The Best Awards. Ніколи раніше вітчизняні воротарі не досягали подібних вершин.
Фото: Артем Довбик (Getty Images)
Перший українець після Андрія Шевченка, що став найкращим бомбардиром елітного європейського чемпіонату. Перший, після Шевченка у 2006-му, вітчизняний номінант на "Золотий м'яч". Змазав другу половину року в "Ромі". Але здобутків у складі "Жирони" вистачило на топ-5 у нашому рейтингу.
Фото: Олександр Хижняк (Getty Images)
Після важкого фіаско у фіналі Олімпійських ігор у Токіо, він здобув "золоту" медаль з другої спроби. У Парижі не мав суперників у ваговій категорії до 80 кг. Наразі він не планує переходити в професіонали, адже його мета — досягти другого олімпійського успіху на іграх у Лос-Анджелесі 2028 року.
Изображение: Ольга Харлан (Getty Images)
Зіркова фехтувальниця вражаюче виступила на Олімпійських іграх у Парижі. Спершу вона здобула бронзову медаль в індивідуальних змаганнях, а згодом, разом із Аліною Комащук, Оленою Кравацькою та Юлією Бакастовою, виборола золото в командному шаблі. Таким чином, у її активі стало вже шість олімпійських нагород. Цей досягнення дозволило Харлан перевершити Яну Клочкову та стати найуспішнішою олімпійською спортсменкою України.
Изображение: Ярослава Магучіх (facebook.com/olympicua)
23-річна українка не лише стала олімпійською чемпіонкою в Парижі. В липні вона встановила нове світове досягнення в жіночих стрибках у висоту, подолавши планку на рівні 2.10 метра. Попередній рекорд (2.09) болгарки Стефки Костадінової тримався з 1987 року. Також Магучіх тріумфувала в найпрестижнішій серії - Діамантовій лізі. А за підсумками року була визнана найкращою легкоатлеткою світу.
Зображення: Олександр Усик (x.com/DAZNBoxing)
У травні, завдавши першої в кар'єрі поразки британцю Тайсону Ф'юрі, став абсолютним чемпіоном світу в надважкій вазі. Добровільно відмовившись від одного титулу, вийшов у грудні на реванш з Ф'юрі і знову переміг. Двоматчове протистояння українця з британцем стало найгучнішою подією в професіональному боксі в 21 столітті. А Усика визнали найкращим хевівейтором сучасності.