«Ні» – це «ні»: як адекватно реагувати на дитячі істерики та чому важливо не задовольняти всі вимоги дітей.
Коли дитина переживає істеричний напад через незадоволені бажання, батькам важливо бути на її стороні та проявляти підтримку. Проте не слід бездумно піддаватися на вимоги дитини, якщо ви вже відмовили їй.
У такій ситуації малюк усвідомить, що може досягти бажаного, використовуючи крики та сльози. Цю рекомендацію батькам надав Дмитро Карпачов, фахівець у галузі дитячої психології та розвитку особистості, під час телепередачі "Супермама".
Істерика є некерованою емоційною реакцією, що виявляється через крики, сльози, примхи або агресивну поведінку. У цей момент діти втрачають здатність до самоконтролю. Тому батькам важливо залишатися поруч з дитиною і надавати їй підтримку.
Однак, варто пам'ятати, що "ні" означає "ні", якщо заборона, щодо якої виникла істерика, є обґрунтованою. Карпачов часто наголошує на тому, що усі заборони дітям варто пояснювати, щоб вони розуміли причинно-наслідковий зв'язок.
Якщо ви відповіли "ні", і дитина починає істерити, важливо бути поруч, обіймати її та підтримувати. Допоможіть їй заспокоїтися, висловлюйте свою любов, але не піддавайтеся спокусі виконати її бажання. Інакше вона може зрозуміти, що істерика - це спосіб досягти бажаного. Ваше "ні" має залишатися "ні", - підкреслив фахівець.
Раніше Карпачов на прикладі мами без освіти пояснив, що батьки, які намагаються дати дитині те, чого самі не мали, проявляють так гіперкомпенсацію своїх невдач. Такий підхід може бути токсичним для дитини.
Як повідомляв OBOZ.UA, фахівці раніше визначили сім щоденних практик, які властиві успішним людям і які варто впроваджувати з раннього віку.