За інформацією видання Spiegel, Німеччина готувала збройні сили Росії перед анексією Криму.

Німеччина здійснювала підготовку російських військовослужбовців у сучасних бойових тактиках та надавала технологічні засоби для навчальних центрів, які мали бути створені в Росії до анексії Криму.
Ще до анексії Криму німецькі військові інструктори навчали росіян сучасним методам ведення бою, а збройова компанія Rheinmetall могла розраховувати на багатомільйонну угоду з Москвою, пише Spiegel.
Центр бойової підготовки в Альтмарку, створений Бундесвером після виведення радянських військ, слугував зразком для російських військових навчань. Спеціально побудовані мініміста, лазерні тренажери та система Duel Simulator дозволяли імітувати реальні бої без використання бойових набоїв.
У 2011 році, за ініціативи Володимира Путіна, було заплановано створення мережі сучасних центрів для бойової підготовки в Росії, зокрема в Муліно. Німецька компанія Rheinmetall мала намір постачати обладнання та технології на загальну суму до одного мільярда євро. Незважаючи на скептицизм з боку деяких представників німецького уряду, проект отримав підтримку, оскільки сподівалися на зміцнення довіри між збройними силами обох країн.
Співпраця тривала до 2014 року, коли після анексії Криму німецька влада припинила будь-які поставки та відкликала експортні ліцензії. Rheinmetall відмежувалася від угоди, наголошуючи на політичному тиску під час її укладення.
Як повідомляв УНІАН, президент України Володимир Зеленський зі свого боку заявив, що Україна не може відмовитися від Криму. Хоча при цьому він визнав, що зараз у Києва немає достатньої кількості озброєння, щоб повернути контроль над півостровом силою.
Замість цього, президент Сполучених Штатів Дональд Трамп дав зрозуміти, що має намір визнати анексований Крим частиною Росії.