Новий пакет військової підтримки від США передбачає поставку систем HIMARS та Javelin - АР.
HIMARS, ілюстративне фото: Ezra Acayan/Getty Images
Пентагон готує новий пакет оборонної допомоги Україні на суму щонайменше 275 мільйонів доларів, який включатиме артилерійські ракетні системи HIMARS і протитанкові боєприпаси Javelin.
Джерело: The Associated Press із посиланням на американських посадовців
Деталі: Видання повідомляє, що команда чинного президента США Джо Байдена активно працює над тим, щоб максимально підтримати Київ у протистоянні Росії до моменту, коли новообраний президент Дональд Трамп почне виконувати свої обов'язки.
Цитуючи АР: "Остання партія озброєнь надходить на фоні зростаючого занепокоєння щодо можливої ескалації конфлікту, оскільки обидві сторони прагнуть здобути будь-яку перевагу, яку можуть використати у випадку, якщо Трамп вимагатиме термінового завершення війни - як він обіцяв".
Деталі: За словами американських офіційних осіб, зброя в новому пакеті допомоги Україні включає засоби протиповітряної оборони, в тому числі артилерійські ракетні системи HIMARS, а також 155-мм і 105-мм артилерійські снаряди, протитанкові боєприпаси Javelin та інше обладнання і запасні частини.
Зброя буде надана в рамках президентські повноваження зі скорочення озброєнь (PDA), що дозволяє Пентагону швидко вилучати зі своїх складів запаси, щоб прискорити їхню доставку на лінію фронту в Україні.
Видання додає, що адміністрації Байдена доведеться терміново виділити 7,1 мільярда доларів на озброєння зі складів Пентагону, щоб встигнути витратити ці кошти до того, як Трамп складе присягу.
Відповідаючи на питання, чи встигне відомство виконати це до 20 січня, коли Трамп офіційно займе пост, прес-секретар Пентагону Сабріна Сінгх зазначила, що урядові представники активно працюють над забезпеченням України всім необхідним.
Також у вівторок Державний департамент США оголосив про затвердження продажу Україні невизначеного оборонного обладнання та послуг на загальну суму 100 мільйонів доларів. До складу угоди входять ремонт транспортних засобів, технічна підтримка, навчальні програми та інші пов'язані елементи логістики й програмного забезпечення. Важливо зазначити, що на відміну від допомоги в рамках програми PDA, фінансування цієї угоди покладено на уряд України.
За словами двох високопосадовців адміністрації, в рамках більш широких зусиль з підтримки України адміністрація також планує розподілити свою частину кредиту в розмірі 50 мільярдів доларів США із заморожених російських активів до того, як Байден залишить Білий дім.
Неуповноважені давати публічні коментарі чиновники повідомили, що США та Україна знаходяться на "високому етапі" обговорення умов кредиту і мають намір завершити процес виділення 20-мільярдної частини позики, яку підтримують Сполучені Штати.