Окупаційні сили зробили поступ у напрямку Куп'янська, Покровська та Вугледара, згідно з картами ISW.


28 жовтня тривали бої на головному "українському плацдармі" в Курській області, проте підтверджених змін на лінії фронту не було.

Російське джерело стверджувало, що війська РФ начебто просунулися в Новоіванівку, але в ISW не знайшли підтвердження.

Російські джерела, зокрема Міноборони РФ, повідомляли, що Збройні сили України провели контратаку в районі Крем'яного, а також поблизу Нижнього Клину, Новоіванівки, Олександрії, Любимівки, Дар'їно, Руської Конопельки та навколо Плехова.

Пов'язаний із Кремлем "воєнкор" розповів, що заяви російських джерел про те, що ЗСУ відбили Дарї'но - не підтверджені .

28 жовтня бойові дії продовжувалися на заході від головного "українського плацдарму" в Глушківському районі, проте жодних підтверджених змін у фронтовій лінії не відбулося.

Російський блогер стверджував, що ЗСУ начебто невдало атакували поблизу Нового Путі, а інший "воєнкор" розповідав, що війська РФ не повністю витіснили українські сили з цього населеного пункту.

28 жовтня українські інформаційні джерела повідомили, що Збройні сили України здійснили механізований наступ, застосувавши не менше трьох одиниць броньованої техніки на сході від Нового Путі.

27 жовтня губернатор Брянської області Олександр Богомаз повідомив, що підрозділи Збройних сил РФ, а також ФСБ і Росгвардія нібито зупинили спробу "групи осіб" перетнути кордон між Росією та Україною в районі Манева, що розташований у Климовському районі Брянщини.

А 28 жовтня у ФСБ виступили з подібною заявою, назвавши учасників "диверсійно-розвідувальною групою".

27 та 28 жовтня війська Російської Федерації здійснювали обмежені наступальні дії на півночі Харківщини в районі Вовчанська, проте не змогли досягти жодних успіхів.

Український військовий аналітик Костянтин Машовець висловив думку, що російські війська на півночі Харківщини мають три ключові цілі: захопити північну частину Вовчанська та просунутися до Тихого, відновити контроль над Глибоким і розвивати наступ на Липці, а також "тиснути" на Збройні сили України у північному секторі регіону, щоб відвернути їхню увагу від активностей у Курській області та на Куп'янському напрямку.

Нещодавно російські війська зробили невеликий поступ на південний схід від Куп'янська. Геолокаційні знімки, опубліковані 27 та 28 жовтня, свідчать про те, що вони зайняли територію в межах Колісниківки і просунулися на південний захід від Кругляківки.

Російські військові кореспонденти повідомляли, що війська Путіна здійснили просування в зонах Піщаного та Степової Новоселівки, а також у населеному пункті Загризове, розташованому на північний захід від Стельмахівки, в напрямку Тернів та в межах Торського.

Російські окупанти продовжували наступ в районі Кіндрашівки, біля Синівки, Петропавлівки, Першотравневого, Колісниківки, Кругляківки, Загризове, Лозової та Вишневого, поблизу Греківки, Чернещини, Новомихайлівки, Макіївки, Зарічного, Тернів, Торського, біля Серебрянки та Григорівки.

Ні російські, ні українські джерела Інституту вивчення війни не надали інформації про наземні операції у Сіверському регіоні 28 жовтня.

28 жовтня російські війська продовжили свої атаки поблизу Часового Яру, проте офіційно зафіксованих змін у фронтовій лінії не спостерігалося.

Російські війська завдавали ударів в районі Часового Яру, неподалік Оріхово-Василівки, Ступочок і Предтечиного 27 та 28 жовтня.

28 жовтня війська окупантів активізували свої атаки в окрузі Торецька, але жодних зафіксованих змін на фронті не сталося.

28 жовтня російські "воєнкори" оголосили про те, що війська Путіна досягли центру Торецька, однак аналітики з ISW не виявили доказів цього.

27 і 28 жовтня збройні сили РФ здійснили атаки в районі Торецька, неподалік Нью-Йорка, а також біля Щербинівки.

28 жовтня російський блогер повідомив, що українські військові провели контратаку на північ від вулиці Свердлова у Торецьку.

Не так давно російські війська здійснили просування на південний схід від Покровська. Геолокаційні знімки, опубліковані 27 та 28 жовтня, свідчать про те, що загарбники змістилися на північ від Селидового, у центрі Вишневого та в околицях Новодмитрівки.

В Міноборони РФ 28 жовтня заявили про захоплення н.п. Цукурине (на південний схід від Селидового).

28 жовтня російські "воєнкори" повідомили, що війська Путіна змогли просунутися на північний захід від Вишневого, захопивши при цьому село. Також зазначалося, що вони просунулися на південний захід від Вишневого та на схід від Кремінної Балки. Проте аналітики з ISW не змогли підтвердити цю інформацію.

27 та 28 жовтня російські війська продовжували свою наступальну операцію на сході від Покровська, зокрема в районах Миролюбівки, Промінь і Крутого Яру, а також на південний схід від Покровська в зонах Селидове, Новодмитрівка, Курахівка, Новоселидівка, Цукурине і Вишневе.

27 жовтня командир роти Збройних сил України, що діяла поблизу Селидового, повідомив, що окупаційні війська здатні "дозволити собі" розгортати по 600 військовослужбовців щотижня для атак на піхоту в цьому місті. Він також зазначив, що Російська Федерація, здається, має достатньо резервів для здійснення постійних штурмів у даному регіоні.

Представник української бригади, що розташована поблизу Селидового, повідомив, що російські війська перемістили свої підрозділи з північної частини Покровського напрямку до Селидового для посилення атаки піхоти.

Представник також повідомив, що агресори стали менш активними у використанні артилерії та переорієнтувалися на удари з використанням FPV-дронів.

27 і 28 жовтня війська РФ продовжували наступальні операції на схід від Курахового в районі Максимільянівки та на околицях самого Курахового, але підтверджених змін на лінії фронту не було.

Російські окупанти нещодавно просунулися поблизу Вугледара. Геолокаційні кадри від 25 жовтня показують, як ЗСУ відбивають російську посилену механізовану атаку розміром у взвод на південний захід від Єлизаветівки.

В ISW підкреслюють, що це може свідчити про те, що російські війська нещодавно здійснили наступ у цій місцевості.

Нові геолокаційні знімки, отримані 28 жовтня, продемонстрували, як Збройні Сили України успішно протистоять посиленій механізованій атаці російських військ, що налічує роту, на південному заході від Катеринівки. У звіті зазначається, що ці кадри свідчать про нещодавній просування російських сил у даному регіоні.

Нові геолокаційні матеріали, опубліковані 28 жовтня, демонструють, що війська окупантів здійснили просування на північний схід від Шахтарського, що розташований на північний захід від Вугледара.

Російські джерела повідомляли, що війська Путіна досягли певного прогресу поблизу та в самих межах Катеринівки, Богоявленки, Новоукраїнки, Золотої Ниви, а також у районі Шахтарського. Проте у Інституті вивчення війни не виявили жодних візуальних підтверджень цих заяв.

Російські загарбники продовжували наступати поблизу Катеринівки, Антонівки, біля Богоявленки, Новоукраїнки, Шахтарського та Золотої Ниви 27 і 28 жовтня.

Ні російські, ні українські джерела ISW не інформували про бойові дії в околицях адміністративного кордону між Донецькою та Запорізькою областями 28 жовтня.

Ні російські, ні українські джерела не повідомляли про атаки на заході Запорізької області 28 жовтня.

У Генштабі ЗСУ повідомили, що 27 і 28 жовтня російські окупанти продовжували атаки на Дніпровському напрямку, ймовірно, в районі лівого берега у Херсонській області та островів дельти річки Дніпро, йдеться у звіті.

У вечірньому звіті Генерального штабу Збройних Сил України, опублікованому 28 жовтня, зазначалося, що з початку доби на фронті зафіксовано 134 бойових зіткнення.

У Силах оборони України повідомили, що на Покровському та Курахівському напрямках ситуація залишається складною, оскільки російські окупанти зосереджують свої основні наступальні зусилля саме там.

Related posts