ООН закликає створити базу для міжнародного регулювання штучного інтелекту.
У 100-сторінковому звіті група заявила, що штучний інтелект "трансформує наш світ", пропонуючи величезний потенціал для добра, від відкриття нових галузей науки та прискорення економічного зростання до покращення охорони здоров'я, сільського господарства та оптимізації енергетичних мереж.
Проте, як зазначається, без належного контролю вигоди від штучного інтелекту можуть залишитися у вузькому колі країн, корпорацій і окремих індивідів. Тим часом, навіть більш розвинуті системи, ніж ті, що маємо сьогодні, здатні "перетворити світ праці", викликати появу автономної зброї та створювати загрози для миру і безпеки.
Консультативний орган визначив основні принципи, які повинні лежати в основі створення нових структур для регулювання штучного інтелекту, з акцентом на міжнародному праві, зокрема на правах людини. Він закликає всі держави та учасників, задіяних у сфері ШІ, до спільної роботи з метою забезпечення захисту прав людини.
Згідно з останнім звітом, на даний момент лише семеро з 193 країн-членів ООН залучені до семи нових ініціатив, що стосуються управління штучним інтелектом. В той же час, 118 країн, здебільшого з глобального Півдня, "повністю виключені" з будь-яких дискусій на цю тему.